Po raz drugi będą zbierać podpisy pod wnioskiem w sprawie odwołania straży miejskiej

  • Eliza Świtling
  • 2015-04-24 08:46:39
Po raz drugi będą zbierać podpisy pod wnioskiem w sprawie odwołania straży miejskiej
  • Foto: TV Gawex

Dziś o godzinie 8:00 w jednym ze szczecineckich hoteli odbyła się konferencja prasowa Razem dla Szczecinka i Kongresu Nowej Prawicy. Spotkanie dotyczyło prac komisji, która sprawdziła podpisy pod wnioskiem referendalnym.

Wniosek w sprawie referendum dotyczącego odwołania Straży Miejskiej, to sprawa głośno dyskutowana w naszym mieście, żywo debatują o niej nie tylko politycy, ale także mieszkańcy. Przypomnijmy że 1 dnia kwietnia, o godzinie 13:30 do Urzędu Miasta Szczecinek, trafiły podpisy mieszkańców w sprawie zorganizowania referendum, które miałoby zdecydować o dalszych losach szczecineckiej Straży Miejskiej. Udało się zebrać wymaganą ilość podpisów i właśnie 1 kwietnia o godzinie 13:30 przedstawiciele KNP złożyli dokumenty z podpisami do szczecineckiego ratusza. Było ich 3695.

Następnie, na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta, która odbyła się 13 kwietnia, wybrano komisję, która miała sprawdzić, czy wniosek referendalny dotyczący likwidacji Straży Miejskiej spełnia wszystkie wymogi prawne. Wnioskiem zajęła się więc Komisja Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego, której skład weszli radni: Jacek Brynkiewicz, Małgorzata Kuszmar, Katarzyna Dudź, Janusz Leszko, Małgorzata Golińska.
22 kwietnia komisja po raz kolejny spotkała się. Po wielogodzinnym posiedzeniu poświęconym sprawdzaniu głosów, Radni zaopiniowali wniosek negatywnie.

Dziś 23 kwietnia, na konferencji  prasowej, opozycyjni radni miejscy inicjatorzy i zwolennicy referendum Marcin Bedka i Jacek Pawłowicz zadeklarowali, że nie mają żadnych zastrzeżeń jeśli chodzi o podpisy, które ewidentnie były nieważne ze względu na zły numer pesel czy też brak odpowiedniego wieku. Jednak jeśli jednak chodzi o odrzucenie głosów ze względu na adres czy też nieczytelny podpis to zdaniem opozycji weryfikacja głosów w tej kwestii nie przebiegała prawidłowo.

Komisja Prawa i Legislacji  negatywnie zaopiniowała wniosek referendalny. W związku z tym, na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta, które odbędzie się już w czwartek 30 kwietnia, miejscy radni będą debatowali nad odrzuceniem wniosku o referendum. Jeśli wniosek zostanie odrzucony, to nie pozostaje nam nic innego jak skierowanie sprawy do sądu administracyjnego - twierdzą zgodnie opozycyjni radni. Opozycja planuje także złożenie kolejnego wniosku referendalnego i co za tym idzie, rozpoczęcie po raz drugi zbierania głosów pod wnioskiem o referendum.

Więcej na ten temat dziś w serwisie Echa Dnia.

Komentarze (3)

internauta 2015-04-24 20:47

Fajny pomysl. Niech miasto nie utrzymuje na sile naszych podatkow czegoś co jest nie potrzebne. A dobra rada dla tych co glosy zbierają. Stancie pod marketami w weekend i te glosy sie szybko zbiora.

Adrian 2015-04-26 08:07

Bez Sensu, widać, ze ludzie się nie palą do tego referendum, robią tylko zamieszanie, żeby pokazać się

MM 2015-04-26 22:27

Opozycja w tym mieście mało może, to robi w kółko ten sam cyrk

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: