24 medale dla szczecineckiego Klubu Karate Kyokushin!

  • KW
  • 2015-04-20 12:13:41
24 medale dla szczecineckiego Klubu Karate Kyokushin!
  • Foto: JB

W dniu 18.04.2015 w Koszalinie odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Kyokushin Karate. W tym roku, w imprezie wystartowało ponad 300 zawodników z 12 klubów. Szczecinecki Klub Karate Kyokushin zdobył na tych zawodach aż 24 medale.

Szczecinecki Klub w Koszalinie reprezentowało 22 zawodników w wieku od 7 do 17 lat. Walczyli oni w 3 konkurencjach: kumite, kata i kata synchronicznym. Ostatecznie zawodnicy przywieźli ze sobą 24 medale: 6 złotych, 7 srebrnych oraz 11 brązowych. Jeśli chodzi o klasyfikację drużynową, to nie ma jeszcze oficjalnych wyników, jednak, jak powiedział nam sensei Wojciech Hurka, prawdopodobnie szczecineccy karatecy znajdą się w pierwszej trójce. Bardzo się cieszę z sukcesów moich zawodników. Jest to też dobry znak, że klub rozwija się we właściwym kierunku i nie muszę się martwić o jego przyszłość - powiedział w rozmowie z nami Wojciech Hurka. 

Warto zaznaczyć, ze sobotnie zawody były doskonałą okazją do sprawdzenia się przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w połowie maja, w stolicy Estonii, Tallinie. Weźmie w nich udział, reprezentując Polskę, dwóch zawodników Karate Kyokushin ze Szczecinka - Hanna Tatarzyńska oraz Hubert Bochenek. 

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: