Korneliada 2015. Wiesław Suchowiejko rozpoczął akcję edukacyjną w szczecineckim przedszkolu

  • KW
  • 2015-04-20 11:45:52
Korneliada 2015. Wiesław Suchowiejko rozpoczął akcję edukacyjną w szczecineckim przedszkolu
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, 20 kwietnia, rozpoczęła się akcja edukacyjna pod nazwą ''Korneliada 2015'' w Przedszkolu Publicznym im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku.

Akcję edukacyjną rozpoczął dzisiaj Wiesław Suchowiejko, który przeczytał najmłodszym bajkę pod tytułem ''Koziołek Matołek''. Tym oto sposobem zainaugurowany został cykl wydarzeń, które trwały będą przez tydzień od 20 kwietnia do 27 kwietnia 2015 roku. Celem projektu jest między innymi zapoznanie dzieci z twórczością i sylwetką Kornela Makuszyńskiego, budzenie zainteresowania literaturą, integracja grup przez wspólną zabawę, a także rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej.  

Na najmłodszych więc sporo atrakcji. W trakcie tygodnia przedszkole odwiedzą goście, którzy będą czytali przedszkolakom książki m.in. Dyrektor Przedszkola im. Kornela Makuszyńskiego Grażyna Herchel-Szeremeta, Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, absolwenci przedszkola. Będą również wystawy książek K. Makuszyńskiego, konkurs plastyczny, czy potyczki sportowe. Zorganizowany zostanie również przedszkolny kącik wymiany książek. Jeśli dzieci wraz ze swoimi rodzicami stwierdzą, że w domu posiadają książki, których już nie używają, mogą je przynieść do przedszkola, a w zamian za to zabrać do domu inną książkę. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: