XVII Ogólnopolski Turniej Recytatorski i Poezji Śpiewanej im. J. Ch. Paska w Czaplinku

  • KW
  • 2015-04-20 09:12:31
XVII Ogólnopolski Turniej Recytatorski i Poezji Śpiewanej im. J. Ch. Paska w Czaplinku
  • Foto: TV Gawex

W dniach 18-19 kwietnia 2015 r. odbył się Ogólnopolski Turniej Recytatorski i Poezji Śpiewanej im. Jana Chryzostoma Paska, którego organizatorem był Czaplinecki Ośrodek Kultury, a współorganizatorami Gmina Czaplinek i Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Turniej skierowany był do młodzieży powyżej 15 lat oraz dorosłych – amatorów. Konkurs ten propaguje literaturę staropolską i europejską powstałą do końca XVIII w., a także pielęgnuje tradycje staropolskie. Prezentowany repertuar (dwa utwory) zawierał jeden utwór z literatury staropolskiej lub europejskiej powstałej do końca XVIII w, a natomiast drugi utwór był dowolny. Organizatorzy zaprosili aktora Teatru Dramatycznego w Elblągu Leszka Andrzeja Czerwińskiego, który przewodniczył pracom Komisji Konkursowej oraz przeprowadził warsztaty recytatorskie. Zamierzeniem i celem Turnieju było propagowanie żywego słowa, doskonalenie sztuki recytacji i upowszechnianie trudnej dziś do mówienia literatury staropolskiej. Podczas drugiego dnia Turnieju odbył się koncert duetu THE LAST NOTE.

Po przesłuchaniu Komisja postanowiła przyznać:

Tytuł Laureata w kategorii młodzieżowej:
-Maria Spirin z Gimnazjum w Czaplinku
-Klaudia Hanusewicz z LO w Czaplinku
-Alicja Dziadek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim
-Julia Michalak ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury
-Anna Maria Patalan z LO w Czaplinku

Wyróżnienia w kategorii młodzieżowej:
-Zuzanna Rutkowska ze Złocienieckiego Ośrodka Kultury

Wyróżnienie w kategorii młodzieżowej poezji śpiewanej:
-Dominika Łuczyszyn z Koszalińskiego Stowarzyszenia Społecznych Ognisk Muzycznych, Oddział w Złocieńcu, Filia w Czaplinku
W kategorii recytacji dorosłych przyznano Grand Prix Małgorzacie Fatalskiej z Teatru Słowa „Proscenium” w Szczecinie.

Tytuł Laureata w kategorii recytacji dorosłych: 
-Żaneta Klingbeil z Centrum Kultury 105 w Koszalinie
-Czesław Kaszubiak z Centrum Kultury 105 w Koszalinie

Zdobywcy tytułów Laureata otrzymali grawertony ”Nagroda Dyrektora Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie” oraz Statuetki „Nagroda Dyrektora Czaplineckiego Ośrodka Kultury” oraz nagrody książkowe, recytatorzy wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy dyplomy za udział. Nagrody zostały ufundowane przez Czaplinecki Ośrodek Kultury, Gminę Czaplinek oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom, nauczycielom, instruktorom, rodzicom i opiekunom za wsparcie i pomoc w przygotowaniu swoich recytatorów. Mamy nadzieję, że Turniej nasz zapadł w sercach wszystkich uczestników, na których z utęsknieniem czekamy w przyszłym roku - mówili organizatorzy.

info: CzOK

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: