Piątym zwycięstwem i na piątym miejscu zawodniczki GROMu kończą sezon 2014/15

  • KW
  • 2015-04-19 14:37:01
Piątym zwycięstwem i na piątym miejscu zawodniczki GROMu kończą sezon 2014/15
  • Foto: GROM TUROWO

18 kwietnia 2014 młodziczki GKS GROM Turowo rozegrały ostatni, zaległy mecz rozgrywek ligowych sezonu 2014/15 ZOZKosz. W Turowie podejmowały UKS 16 Koszalin.

Mecz decydował o końcowej klasyfikacji w tabeli. Rywali przed spotkaniem dzielił jedn punkt. W pierwszej rundzie, lepsze okazały się koszalinianki, wygrywając 12 oczkami na swoim parkiecie. Od początku do końca rywalizacja w spotkaniu była bardzo zacięta i wyrównana.

Po trzeciej kwarcie zawodniczki Przemysława Pacynko prowadziły czterema punktami. Jednak to gospodynie zachowały więcej sił w końcówce i przeprowadziły więcej skutecznych akcji. Szybko odrobiły straty, zdobywały z minuty na minutę przewagę, wygrywając ostatecznie trzema punktami.

Kluczem do wygranej zespołu Marcina Pietrzaka była obrona i walka na tablicach. Zanotowaliśmy więcej zbiórek od przeciwnika w ataku i obronie, głównie za sprawą naszych wysokich – Darii Bukowskiej i Izabeli Król. Środkowe dodatkowo dobrze spisywały się w ponawianiu akcji kończąc je punktami.

Prawdziwym liderem w tym spotkaniu była kapitan zespołu Karolina Szewczyk, zdobywając 15 punktów, najważniejsze po własnych zbiórkach w ataku – w końcówce spotkania. Dziesięć zawodniczek GROMu notowało punkty w spotkaniu. Wśród nich należy wyróżnić Wiktorię Bryszewską i Julię Gorbacz. Zawodniczki, które w ostatnim czasie poczyniły wyraźne postępy i stanowią silne wzmocnienie zespołu.

Nad bezpieczeństwem zawodów czuwał profesjonalny zespół ratownictwa medycznego TAD-MED - Dziękujemy !

Ostateczny wynik: GKS GROM Turowo   46 : 43  UKS 16 Koszalin  (12:14; 8:11; 11:10; 15:8)

Ostatecznie zespół młodziczek kończy sezon na piątym miejscu w tabeli rozgrywek Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki Kobiet. Odnotowując pięć zwycięstw w 12 spotkaniach ligowych. Przegrywając bój o 4 miejsce z Koszalinem jedynie małymi punktami.

źródło: GKS GROM Turowo

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: