Próbował wręczyć policjantowi 60 złotych łapówki

  • KW
  • 2015-04-17 14:44:57
Próbował wręczyć policjantowi 60 złotych łapówki
  • Foto: www.szczecinek.policja.gov.pl

Zarzut wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych usłyszał 51-mieszkaniec powiatu szczecineckiego, który chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie porządkowe próbował przekupić policjanta z Białego Boru kwotą 60 złotych.

Do zdarzenia tego doszło w Białym Borze. Patrol składający się z policjanta i strażniczki miejskiej zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki VW Golf. Podczas kontroli drogowej okazało się, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych, a pasażer wsiadając do pojazdu wyrzucił niedopałek papierosa. W związku z zaistniałą sytuacją, policjant poinformował kierującego, że zatrzymuje dowód rejestracyjny, a na pasażera nakłada mandat kredytowany w wysokości 50 zł. W trakcie przeprowadzanej interwencji 51 – letni mężczyzna usiłował wręczyć funkcjonariuszowi 60 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Policjanci pouczyli mężczyznę o tym, że  próba wpłynięcia na czynności służbowe poprzez wręczenie korzyści majątkowej jest przestępstwem. Pasażer mimo ostrzeżenia postanowił wręczyć funkcjonariuszowi pieniądze mówiąc: „macie!” po czym zaczął oddalać się z miejsca.  Policjanci zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli pieniądze w kwocie 60 zł. Niezadowolony z obrotu sprawy mężczyzna nie przebierał w słowach pod adresem funkcjonariuszy - mówi Anna Matys z KPP Szczecinek. Od mandatu za wykroczenie porządkowe, od którego się zaczęło, 51-latek usłyszał dodatkowo jeszcze trzy zarzuty m.in. za wręczenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi, za co grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

info: KPP Szczecinek

Komentarze (1)

gość 2015-04-18 09:02

głupich nie sieją,sami się rodzą!!!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: