Pożar stodoły z balotami w Liszkowie (gm. Borne Sulinowo)

  • KW
  • 2015-04-17 12:40:56
Pożar stodoły z balotami w Liszkowie (gm. Borne Sulinowo)
  • Foto: TV Gawex

W miejscowości Liszkowo (gm. Borne Sulinowo) trwa dogaszanie pożaru słomy, która zapaliła się wczoraj, 16 kwietnia około godziny 23:00.

Zgłoszenie do strażaków o palącej się stodole w miejscowości Liszkowo wpłynęło wczoraj o godzinie 22:57. Na miejscu, jako pierwsi pojawili się strażacy z OSP Lubowo. Po przyjeździe okazało się, że w palącej się stodole znajdują się między innymi baloty słomy, gryka i nawozy. Następnie w Liszkowie około godziny 23:26 zjawili się strażacy z JGR Szczecinek, a zaraz za nimi oficer operacyjny wraz z cysterną wody. 

Jak się dowiedzieliśmy w szczytowym momencie akcji, w gaszeniu pożaru brało udział 37 strażaków, między innymi z OSP Łubowo, OSP Borne Sulinowo, OSP Juchowo, OSP Czaplinek, JRG Szczecinek, cysterna ze Świdwina. 

Materiał, który uległ zapaleniu jest bardzo ciężki do ugaszenia, dlatego na miejscu nadal trwają działania (g. 13:00). Niestety, wody w hydrantach jest zbyt mało, dlatego też strażacy dowożą wodę z rzeki Piławki, płynącej niedaleko miejscowości Liszkowo. 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

hyzy 2015-04-17 14:31

Wiocha piromanów

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: