Kolejna odsłona KronoDrzewko 2015

  • KW
  • 2015-04-17 10:08:12
Kolejna odsłona KronoDrzewko 2015
  • Foto: TV Gawex

Ponad 10 tysięcy w tym roku i prawie 170 tysięcy od początku KronoDrzewka - tyle drzew posadził Kronospan wraz z wolontariuszami, którzy zawsze chętnie uczestniczą we wspólnym zalesianiu. Dzisiaj, 17 kwietnia odbyły się kolejne nasadzenia. Tym razem ufundowane przez Kronospan drzewa, w przyszłości zapewnią cień psom w szczecineckim schronisku.

11 kwietnia Kronospan wspólnie z Nadleśnictwem Szczecinek przeprowadził na terenie Leśnictwa Cichy Bór cykliczną, proekologiczną akcję sadzenia drzew - KronoDrzewko, która już na stałe wpisała się w kalendarz prośrodowiskowych działań producenta. Posadzono młode buki i świerki.

KronoDrzewko to niezwykle pożyteczna akcja, która łączy przyjemne z pożytecznym. Rokrocznie biorą w niej udział pracownicy Kronospan z rodzinami, uczniowie szczecineckich szkół, harcerze i leśnicy. Dzieci również pomagają w nasadzeniach, a najmłodsi bawią się świetnie w czasie konkursów z nagrodami. Akcja służy więc edukacji, zabawie, integracji oraz - przede wszystkim - środowisku, powiedziała nam Beata Rafalo, rzecznik prasowy Kronospan. 

Dzisiaj kolejnych 550 buków, ufundowanych przez Kronospan, zostało posadzonych wspólnie z pracownikami PWiK i PGK na terenie oczyszczalni, tuż przy ogrodzeniu schroniska dla zwierząt. Po konsultacji z Nadleśnictwem Szczecinek ustalono, że drzewa zostaną uzupełnione rdestem Auberta, który dzięki szybkim przyrostom zapewni latem cień zwierzętom, przebywającym w schronisku. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: