Ratownicy OGR ''Tadmed'' przeszkolii podopiecznych SZMP ''Impuls''

  • KW
  • 2015-04-17 08:39:04
Ratownicy OGR ''Tadmed'' przeszkolii podopiecznych SZMP ''Impuls''
  • Foto: TADMED

Wczoraj, 16 kwietnia w internacie Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława w Szczecinku odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzili wczoraj popołudniu ratownicy Ochotniczej Grupy Ratowniczej ''TADMED'' ze Szczecinka. Kursantami tym razem byli podopieczni Stowarzyszenia Zwolenników Mądrej Pomocy ''IMPULS'' - dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach oraz ich przyjaciele i rodzice. 

Zajęcia z ratowania życia drugiemu człowiekowi trwały przez prawie cztery godziny. Najpierw ratownicy OGR urządzili pogadankę dla przybyłych gości, zaprezentowali numery telefonów alarmowych, powiedzieli, jak należy zgłaszać wypadek, a także przekazali teoretyczne aspekty pierwszej pomocy. Następnie przyszedł czas na praktykę. Podopieczni Impulsu, podzieleni na grupy, mieli okazję wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie, a także dowiedzieli się jak postępować w przypadku zakrztuszeń i omdleń, jak opatrywać rany, unieruchomić załamania i zwichnięcia kończyn, jak postępować w przypadku krwotoków i krwawień, czy jak ocenić funkcję życiową. Trzeba zaznaczyć, że kursanci byli bardzo aktywni i chętnie wykonywali polecenia osób przeprowadzających szkolenie. Miejmy jednak nadzieję, że wiedza, którą nabyli podczas wczorajszego spotkania nie będzie im nigdy potrzebna w praktyce.  

 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

OGRbk 2015-04-17 09:46

Super inicjatywa. Oby tak dalej! :)

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: