Mistrzostwa w Pływaniu Placówek Kształcenia Specjalnego na szczecineckim basenie

  • KW
  • 2015-04-16 11:00:35
Mistrzostwa w Pływaniu Placówek Kształcenia Specjalnego na szczecineckim basenie
  • Foto: Alik

W dniu 15.04.2015 po raz trzeci odbyły się na basenie w Szczecinku Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w pływaniu chłopców i dziewcząt rocznika 1999 i młodszych oraz 1998 i starszych z placówek Kształcenia Specjalnego.

Organizatorami zawodów był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J.Brzechwy w Szczecinku, Starostwo Powiatowe w Szczecinku, Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Sportowe ”Sprawni Razem”. Patronat nad zawodami objął Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Celem zawodów było wyłonienie reprezentacji województwa zachodniopomorskiego na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia. W zawodach wzięło udział 51 zawodników i zawodniczek, reprezentujących ośrodki szkolno-wychowawcze z Koszalina, Polic, Pyrzyc, Stargardu Szczecińskiego, Suliszewa i Szczecinka.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała p. Dyrektor SOSW w Szczecinku Barbara Zasada oraz gospodarz obiektu Prezes Spółki Aqua-Tur p. Robert Duszyński i Prezes stowarzyszenia „Sprawni-Razem" p.Czesław Kozak. 

Wychowankowie SOSW w Szczecinku zdobyli 6 medali, wśród medalistów zawodów znaleźli się:

- Karolina Kwiecień - 2 srebrne medale

- Magdalena Kwiecień - 1 srebrny medal

- Magdalena Gwozda - 1 srebrny medal

- Kacper Kowalski - 1 srebrny medal

- Filip Konefał - 1 brązowy medal

Organizatorzy dziękują ekipie sędziowskiej i wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu zawodów. Zawody koordynowały nauczycielki WF-u z SOSW w Szczecinku, Joanna Chwedczuk i Krystyna Szwedziak.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: