Tytuł Kuchcika Grodu Warcisława dla Gimnazjum z Okonka

  • KW
  • 2015-04-15 14:01:11
Tytuł Kuchcika Grodu Warcisława dla Gimnazjum z Okonka
  • Foto: TV Gawex

W Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV rywalizowali dzisiaj, przez kilka godzin, pasjonaci gotowania. Wszystko w ramach konkursu o tytuł ''Kuchcika Grodu Warcisława''.

Konkurs kulinarny skierowany był dla uczniów szkół gimnazjalnych. W szranki stanęli uczniowie z ośmiu placówek powiatu szczecineckiego oraz ościennych miejscowości. Uczestnicy konkursu musieli wykonać potrawy w trzech etapach. Pierwszym etapem było przygotowanie przystawki, kolejnym dania głównego i na końcu, w finale deseru. Trzeba przyznać, że powstały naprawdę oryginalne i przepyszne potrawy. Uczniowie przygotowali między innymi grzanki z sałatką i jajkiem w koszulce i w sosie holenderskim, a także gulasz z sosem czekoladowym i soczewicą. 

Po czterogodzinnym gotowaniu, wyłoniony został zwycięzca - Kuchcik Grodu Warcisława, którym okazali się być uczniowie z Gimnazjum z Okonka. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Wierzchowa, a na trzecim miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 1 ze Szczecinka. 

Najlepsze przepisy, które wykorzystano podczas dzisiejszego konkursu zostaną opublikowane na kulinarnej stronie http://www.gawex.pl/kuchnia. Zachęcamy do zajrzenia na stronę Kuchni Księcia Warcisława, gdzie swoje przepisy zamieszczają uczniowie ZS nr 2, Kuchmistrzowie Warcisława. 

Dziś w TV GAWEX relacja z konkursu, zapraszamy o godzinie 17:30. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: