Rajd Turystyczny ''Leśne Ścieżki'' już w najbliższą niedzielę

  • KW
  • 2015-04-15 09:33:24
Rajd Turystyczny ''Leśne Ścieżki'' już w najbliższą niedzielę
  • Foto: TV Gawex

Już w najbliższą niedzielę, 19 kwietnia odbędzie się Rajd Turystyczny ''Leśne Ścieżki''. Rajd składa się z dwóch tras: pieszej i rowerowej.

Organizatorami rajdu jest Wojskowe koło PTTK ''Wiarusy'', przy pomocy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku oraz Parafii św. Franciszka z Asyżu. Rajd odbędzie się w niedzielę, 19 kwietnia. Zbiórka uczestników o godzinie 10:45 przy pomniku Zdobywców Wału Pomorskiego na Cmentarzu Wojennym w Szczecinku. O godzinie 11:00 uczestnicy wyruszą na wyznaczone trasy rajdowe. Trasa rajdu zakłada trasy: pieszą i rowerową. Piesza przebiegała będzie na trasie: Cmentarz Wojenny - Marcelin - ul. Leśna - parafia św. Franciszka z Asyżu (długość około 5 kilometrów). Natomiast trasa rowerowa przebiegnie przez miejscowości: Żółtnica - Drawień - Wojnowo - Lotyń - Kruszka - Wilcze Laski - Turowo - parafia św. Franciszka z Asyżu (długość około 46 kilometrów). 

W rajdzie mogą uczestniczyć drużyny zgłoszone przez koła PTTK, szkoły, ZHP, organizacje społeczne oraz turyści indywidualni. Zapisy na rajd do dnia 17 kwietnia 2015 w siedzibie koła PTTK ''Wiarusy'' oraz w Centrum Informacji Turystycznej - UM, tel. 37 25 111 lub 661 123 919. 

Organizatorzy przygotowali także w ramach wpisowego okolicznościowy znaczek rajdowy, kiełbaskę i pieczywo na ognisko, nagrody rzeczowe za zajęcie czołowych miejsc w konkursach rekreacyjnych, potwierdzenie punktów na oznakę OTP i OTK oraz pamiątkową pieczątkę. 

Planowo rajd powinien zakończyć się ogniskiem około godziny 16:00 na terenie pola biwakowego przy parafii pw. św. Franciszka z Asyżu. 

W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: