Włamanie do kiosku i palące się trawy na łąkach, czyli tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej

  • KW
  • 2015-04-13 09:29:13
Włamanie do kiosku i palące się trawy na łąkach, czyli tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

W okresie od 6.04.2015 do 12.04.2015 r. strażnicy podjęli 166 interwencji w stosunku do 136 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 52 zdarzenia, w 43 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy, a w 5 przypadkach interwencje przekazano Policji.

7.04.2015 r. to dalsza część działalności znanej strażnikom grupy „dzieci”. Około godziny 22:15 w kamerach monitoringu miejskiego ujawniono, jak ta sama grupa na parkingu za ratuszem dokonuje zniszczenia ławki, murku oraz usiłuje wyrwać znak drogowy. Tam interweniuje policja. Około godziny 22:35 operator monitoringu zauważa, jak dziewczyna będąca w tej samej grupie kopie i wywraca kosze na śmieci przed ratuszem oraz wywraca ławkę. Na miejsce udał się patrol złożony ze strażnika miejskiego i policjantki. Na widok radiowozu dziewczyna uciekła w kierunku ul. 1 Maja jednak zostaje rozpoznana przez strażnika miejskiego, a dane zostają potwierdzone przez osoby z tej grupy. Około godziny 23:00 ta sama grupa kopie i wywraca kosze na śmieci przy ul. 9 Maja i Wyszyńskiego. Zarejestrowane materiały pozwolą skierować przeciwko nim kolejne wnioski o ukaranie.

9.04.2015 około godziny 1:10 strażnicy miejscy, pełniący służbę w na terenie miasta, otrzymali informację o włamaniu do jednego z kiosków znajdującego się przy ul. Wyszyńskiego. Przy dojeżdżaniu na miejsce sprawcy rzucili się do ucieczki. Na miejscu została uszkodzona roleta antywłamaniowa, a sprawcy nie zdążyli się włamać.

9.04.2015 r. około godziny 13:00 strażnicy miejscy zostali wezwani na interwencję na ul. Lipową. Jak wynikało ze zgłoszenia, ze znajdującego się tam lokalu gastronomicznego wydobywał się dym. Po przyjeździe na miejsce fakt potwierdzono - dym wydobywał się z lokalu gastronomicznego. Lokal był zamknięty i nikogo w nim nie było. Dodatkowo z zebranych informacji wynikało, że w środku mogą znajdować się butle z gazem. Na miejsce wezwano Państwową Straż Pożarną. W ostatniej chwili przed wejściem strażaków do tego lokalu na miejscu zjawił się właściciel. W środku dymiło się mięso pozostawione we włączonym piecyku.

9.04.2015 około godziny 15:45 strażnicy podejmowali interwencję w jednej z placówek opiekuńczo-wychowawczych, w której dwójka wychowanków, uczniów znajdowała się pod wpływem alkoholu. Po udokumentowaniu ich stanu trzeźwości wychowankowie pozostali w placówce, natomiast informacja o ich stanie i zachowaniu trafi do właściwych instytucji.

10.04.2015 r. około godziny 15:35 patrol Straży Miejskiej na ul. Słupskiej zauważył palące się trawy na łąkach. Na miejsce strażnicy wezwali Straż Pożarną, która ugasiła pożar.

10.04.2015 około godziny 16:45 na ul. 28 Lutego interwencja wobec czwórki bezdomnych, którzy spożywali tam alkohol. Na całą czwórkę zostaną skierowane wnioski o ukaranie.

info: SM Szczecinek

Włamanie do kiosku i palące się trawy na łąkach, czyli tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej

Komentarze (1)

kazimierz 2015-04-13 22:24

Dodajcie nagrania z kamer + nazwiska Może rodzice zainteresują się swoimi POCIECHAMI bawiącymi się INACZEJ RODZICE -PŁACIĆ ZA ZNISZCZENIA

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: