Płetwonurkowie z Mureny sprawdzili szczecinecki wyciąg+Video

  • KW
  • 2015-04-12 21:58:56
Płetwonurkowie z Mureny sprawdzili szczecinecki wyciąg+Video
  • Foto: es

Szczecinecki wyciąg do nart wodnych to nasza turystyczna duma, więc koniecznie należy o niego dbać. W związku z tym płetwonurkowie z Klubu Murena dokonali dzisiaj, 12 kwietnia, jego corocznego, podwodnego przeglądu.

Od początku bierzemy udział w konserwacji wyciągu do nart wodnych. Jako klub pomagaliśmy także przy budowie tego wyciągu, zajmowaliśmy się wszystkimi pracami pod wodą - powiedzieli płetwonurkowie z Klubu Murena podczas dzisiejszego sprawdzania aktualnego stanu technicznego naszego wyciągu na jeziorze Trzesiecko.

To już tradycja, że to właśnie nurkowie z Mureny kilka razy w roku robią przegląd lin odciągowych masztów do nart wodnych. Tak stało się też dzisiaj, w niedzielne południe 12 kwietnia. Sezon na szczecineckim wyciągu rozpocząć ma się już podczas długiego weekendu majowego, dlatego też rozpoczęły się intensywne przygotowania do sezonu wodniackiego, także na wyciągu. Jak powiedzieli nam płetwonurkowie po wypłynięciu na powierzchnię, nic złego, co mogłoby zaniepokoić, jeśli chodzi o stan techniczny wyciągu do nart wodnych, nie odnotowali.

Jak się okazuje, bardzo ważnym jest, aby przeglądy wyciągu odbywały się często, ponieważ zagrożenie ze strony jednej pękniętej liny jest ogromne. Po zniszczeniu jednej liny najprawdopodobniej cały wyciąg złożył by się do wody. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: