KronoDrzewko po raz piętnasty

  • KW
  • 2015-04-11 11:20:49
KronoDrzewko po raz piętnasty
  • Foto: Tomasz Czuk

W sobotę, 11 kwietnia Kronospan wspólnie z Nadleśnictwem Szczecinek przeprowadza cykliczną, proekologiczną akcję sadzenia drzew - KronoDrzewko, która już na stałe wpisała się w kalendarz prośrodowiskowych działań producenta.

Tegoroczna, już XV edycja, odbywa się w tym samym czasie w Szczecinku, Mielcu i Strzelcach Opolskich. Polsce przybędzie więc w jednym dniu ok. 10 tysięcy nowych drzew. Dotychczas Kronospan posadził już ponad 160 tysięcy drzew w całym kraju.

W sobotę, o godz. 9:00 członek zarządu Kronospan, Krzysztof Aleksandrowicz wspólnie z Burmistrzem Miasta Szczecinek, Jerzym Hardie-Douglasem symbolicznie przymocowali jedno z posadzonych wcześniej drzew do zabezpieczających palików. Dzień wcześniej pracownicy PGK posadzili 56 topól przy ul. Kościuszki w Szczecinku. Termin wynikał z warunków atmosferycznych, przy panujących w weekend wysokich temperaturach sadzonki mogły ucierpieć. Drzewa zostały ufundowane przez Lasy Państwowe oraz firmę Kronospan.

W tym samym czasie na terenie Leśnictwa Cichy Bór odbywa się sadzenie drzewek przez pracowników firmy Kronospan i ich rodziny. Także od godziny 9:00 wszyscy rozpoczęli nasadzenia. Przed południem przygotowano dla najmłodszych uczestników konkursy z nagrodami, a po skończonym sadzeniu wspólny piknik na świeżym powietrzu.

Kronospan jako firma odpowiedzialna społecznie, od lat nieustannie wspiera lokalne społeczności. Angażuje się w wiele działań, mających na celu pomoc najbardziej potrzebującym. Wspiera miejscowe ośrodki edukacyjne, kulturę i ekologię. Wyrazem tych starań jest między innymi KronoDrzewko, dzięki któremu systematycznie przybywa drzew zarówno w miastach, jak i w okolicznych lasach - powiedziała Pani Beata Rafalo, rzecznik prasowy Kronospan Polska.

Relacja z sadzenia drzewek już w poniedziałek na antenie TV GAWEX.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (3)

Asia 2015-04-11 11:37

Nie mieli jakich drzew posadzić.

2015-04-11 22:13

Ale ściema ...fajna pokazówka !!!Tyle tylko,że naprawdę to pracownicy PGK -u się tym zajmowali i dużo pracy w to włożyli ...

Borek 2015-04-13 10:33

Super sprawa, Krono znowu zapłaciło za nowe drzewa a wam ciągle źle? Zawsze nie tak. A ile ty jeden z drugim dałeś miastu, co?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: