Martwy kot przy drodze. Kto powinien się nim zająć?

  • KW
  • 2015-04-10 11:17:02
Martwy kot przy drodze. Kto powinien się nim zająć?
  • Foto: TV Gawex

Jadąc samochodem z nadmierną prędkością, nietrudno potrącić spacerującego po jezdni jeża czy przebiegającego psa lub kota. Co zrobić, gdy zdarzy nam się nieumyślnie potrącić zwierzę?

Prawdopodobnie do takiej sytuacji doszło w miejscowości Jelenino. Niestety, kierowca, który potrącił kota odjechał, a martwe zwierzę leży przy chodniku już kilka dni i dotychczas nikt nim się nie zajął. Postanowiliśmy więc sprawdzić, kto powinien zainteresować się zabraniem martwego kota z miejsca publicznego. Jak się okazuje, w przypadku martwego zwierzęcia na drodze pierwszą ważną rzeczą jest usunięcie zwierzyny (przy zachowaniu zasad higieny!), aby nie zagrażała uczestnikom ruchu. Następnie należy zadzwonić na policję i ona dalej będzie powiadamiać kolejne służby.

W przypadku zauważenia martwego zwierzęcia w mieście, powinno się poinformować o tym straż miejską lub policję. 

Martwy kot przy drodze. Kto powinien się nim zająć?

Komentarze (3)

gość 2015-04-11 07:09

Z tego co wiem straż miejska nie moze brać martwych zwierząt do samochodu.. (nawet problem jest z żywymi) tak ze nawet nie opłaca im się przyjeżdżać (przynajmniej u nas tak jest ze nie mogą) wiem bo sama znalazłam takie zwierzę i nawet nie raczyli przyjechać. ..

m 2015-04-11 17:02

na boga, kazdy wie z opisu artykułu, ze kot jest martwy, po co takie przyblizenia ja pytam..?!

Do M 2018-04-13 17:23

Kot może do kogoś należeć, jeśli właściciel zauważy, że ktoś go sprząta z" miejsca zbrodni" to może zadzwonić na Policję i osadzić osobę sprzątająco cialo kota o zabójstwo. Co ty byś zrobiła/zrobił jeżeli ktoś by Pana/Pani domowlaka leżał na jezdni, a ktoś sprzatnął go z drogi i wyrzucił do kosza.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: