Szczecinecki imprezowy rozkład jazdy. Będzie się działo!

  • KW
  • 2015-04-09 10:18:40
Szczecinecki imprezowy rozkład jazdy. Będzie się działo!
  • Foto: TV Gawex

Rzec można, że Samorządowa Agencja Promocji i Kultury jest gotowa na nadchodzący sezon. Kamil Klimek, dyrektor SAPiKu zdradził, co będzie się działo podczas nadchodzących miesięcy w naszym mieście.

3 maja 2015 - majówka pod szczecineckim Zamkiem. Odbędzie się tam mini piknik rodzinny, przepełniony atrakcjami dla dzieci i rodziców. 

1 czerwca 2015 - Dzień Dziecka, który odbędzie się także pod Zamkiem. Przewidywane są atrakcje dla dzieci typu trampoliny i dmuchane zamki, a także koncerty. 

W czerwcu czekają nas także imprezy zorganizowane przez szczecineckie Amazonki oraz przez motocyklistów z Ole Karter Club.

Pierwszy weekend lipca upłynie pod znakiem muzycznym i balonowym. Już w piątek, 3 lipca czeka nas nocna gala balonowa, a sam Festiwal Balonowy będzie trwał przez cały weekend. Natomiast w sobotę, 4 lipca odbędzie długo wyczekiwany przez fanów muzyki disco polo, Polo TV Hit Festival. 

11-12 lipca to Projekt Plaża, organizowany nad Trzesieckiem przez Telewizję TVN. 

Trzeci weekend lipca, 18-19, to kolejna edycja Art-Pikniku. Szczecinek odwiedzi zespół Hey, a także T. Stańko, polski trębacz jazzowy. 

Natomiast pod koniec lipca planowana jest największa w historii Szczecinka impreza, związana z muzyką popularną. Organizatorami tej imprezy ma być Telewizja Polska oraz Radio Eska. Na scenie w Szczecinku wystąpią wówczas największe gwiazdy polskiej muzyki. O szczegółach tego wydarzenia będzie mowa podczas konferencji prasowej, którą niebawem zorganizuje SAPiK. Wygląda na to, że lipiec dla Szczecinka będzie pełen atrakcji i imprezowych wrażeń.

W sierpniu odbędzie się pierwszy w Szczecinku maraton, którego trasa będzie biegła trzykrotnie dookoła jeziora Trzesiecko. Finał maratonu zaplanowany jest pod szczecineckim Zamkiem. W sierpniu będziemy mogli oglądać też Turniej Leśników z Piły, Szczecina i Szczecinka, którzy zmierzą się również pod Zamkiem. 

Na zakończenie wakacji, pod wieżą Bismarca odbędzie się koncert szczecineckiej grupy Materia, która zagra wraz z przyjaciółmi. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: