Z holenderską wizytą w szczecineckich szkołach

  • KW
  • 2015-04-08 11:52:52
Z holenderską wizytą w szczecineckich szkołach
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj rozpoczęła się w Szczecinku rewizyta przedstawicieli dwóch szkół zawodowych z holenderskiego miasta Bergen op Zoom.

Kilka miesięcy temu, dyrektorzy szczecineckich szkół odwiedzili to holenderskie miasto, z którym od ponad dwóch dekad współpracuje Szczecinek. Teraz przyszedł czas na rewizytę. Wczoraj po południu (7 kwietnia) do naszego miasta przyjechała delegacja składająca się przede wszystkim z dyrektorów dwóch szkół zawodowych, działających w tym holenderskim mieście. Dodatkowo w skład delegacji wchodzi Cees Stevens z fundacji Jumelage, która ze strony holenderskiej odpowiada za współpracę ze Szczecinkiem.

Podczas spotkań zostaną zaprezentowane przede wszystkim dwie szczecineckie szkoły: Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV i Zespół Szkół nr 3, czyli popularna budowlanka. Wybór szkół nie jest przypadkowy, ponieważ podobny profil działalności mają holenderskie szkoły, które chcą z nami współpracować. W trakcie spotkania określony zostanie szczegółowy plan współpracy placówek edukacyjnych. Przede wszystkim chodzi o wymianę młodzieży, nauczycieli oraz metod dydaktycznych stosowanych w obu krajach. Jak się okazuje, różnice są naprawdę spore - w zupełnie inny sposób przebiega kształcenie zawodowe w Holandii i w Polsce. Dlatego też warto wymieniać się doświadczeniami i w ten oto sposób skorzystają na tej współpracy z pewnością obie strony. 

Relacja z wizyty już dzisiaj, 8 kwietnia w "Echach Dnia". 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: