Ukradziony trzepak i lampy w mieście oklejone nalepkami Darzboru - tydzień szczecineckiej Straży Miejskiej

  • KW
  • 2015-04-07 12:48:20
Ukradziony trzepak i lampy w mieście oklejone nalepkami Darzboru - tydzień szczecineckiej Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 30.03.2015 do 5.04.2015 r. strażnicy podjęli 117 interwencji w stosunku do 120 osób. 62 zdarzenia zostały ujawnione za pomocą kamer monitoringu miejskiego.

3.04.2015 r. około godziny 7:10 strażnicy miejscy patrolując ul: Dworcową zauważyli trzech mężczyzn niosących ze sobą metalowy trzepak. Twierdzili, że trzepak znaleźli przy śmietniku. Po powiadomieniu Policji i wylegitymowaniu zwolniono ich. Około godziny 8:40 ze strażą miejską skontaktował się pokrzywdzony twierdząc, że trzepak został skradziony na jego szkodę. Po uzyskaniu takiej informacji strażnicy udali się na pobliski skup złomu, gdzie trepak został zaniesiony. Tam pomimo tego, iż właścicielka skupu została zobowiązana do zabezpieczenia go, został już pocięty.

3.04.2015 r. około godziny 11:50 w kamerach monitoringu miejskiego w parku zauważono grupę chłopców, którzy mijane słupy oświetleniowe oklejali nalepkami z napisem ''Darzbór''. Patrol, który udał się na miejsce wylegitymował piątkę młodzieńców w wieku od 14 do 17 lat. Na siedemnastolatka zostanie skierowany wniosek o ukaranie. Jak ustalono, młodzieńcy ponalepiali nalepki na słupach oświetleniowych od stadionu do muszli koncertowej.

3.04.2015 około godziny 20:30 strażnicy zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów do awanturującego się mężczyzny. Na miejscu zastano pijanego mężczyznę, który pod adresem ekspedientek oraz przechodniów wykrzykiwał wulgaryzmy. Po wylegitymowaniu go i uspokojeniu mężczyzna został zwolniony. Finałem będzie skierowanie na niego wniosku o ukaranie do sądu.

4.04.2015 r. strażnicy doprowadzili do usunięcia wraku samochodu, który stał na parkingu na osiedlu Zachód.

4.04.2015 około godziny 18:50 na ul. Kościuszki strażnicy udzielali pomocy mężczyźnie, który przewrócił się, rozcinając sobie policzek. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia ratunkowego, która zabrała go do szpitala.

4.04.2015 około godziny 23:35 patrol mieszany składający się ze strażnika miejskiego i policjanta został wezwany na interwencję do grupy młodzieży awanturującej się na ul. Wyszyńskiego. Na miejscu wylegitymowano trzy młode kobiety w wieku od 17 do 20 lat, które są już doskonale znane z wielu wcześniejszych interwencji. Najbardziej agresywna została doprowadzona do miejsca zamieszkania i na nią zostanie skierowany w niosek o ukaranie.

5.04.2015 około godziny 22:25 patrol składający się ze strażnika miejskiego i policjanta został wezwany na Plac Wolności gdzie zgłoszono spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Na miejscu zastano dwóch mężczyzn pijących tam piwa. Jeden z nich był z rowerem. Na widok patrolu wsiadł na rower i zaczął uciekać. Po jego zatrzymaniu okazało się, że w wydychanym powietrzu ma ponad promil alkoholu.

6.04.2015 około godziny 20:00 w kamerach monitoringu miejskiego zauważono jak na parkingu za ratuszem trzy dziewczyny wyrywają szczeble z ławki, a następnie tymi szczeblami niszczą elewację murku. Jedna z nich na widok patrolu zaczęła uciekać. Na miejscu strażnicy ujęli te trzy sprawczynie doskonale już znane z wielu wcześniejszych interwencji. Podczas interwencji cała trójka zachowywała się agresywnie i wulgarnie. Odmawiały wykonywania poleceń. Policja odmówiła wykonywania w tej sprawie jakichkolwiek czynności w związku, z czym dziewczyny zostały zwolnione. Po dziesięciu minutach patrol podjął z powrotem interwencję, gdyż pomimo wcześniejszej interwencji dziewczyny te w dalszym ciągu dokonywały zniszczeń.

info: SM Szczecinek

Komentarze (2)

kibic 2015-04-07 13:56

Chyba oklejali nalepkami aby kibice Wielimia nie niszczyli lamp

mieszkaniec 2015-04-07 21:02

Jak lampy były i są oklejane nalepkami Wielimia czy prywaciarzami od remontów to Straż Miejska nie widzi, a głupi wybryk młodych fanatyków Darzboru rozgłoszono we wszystkich mediach. Nie pochwalam tego wybryku, ale bądżmy obiektywni. Chyba,że "Jeziorowcy" mają przywilej u Strażników.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: