Wielkanoc na zachodniopomorskich drogach

  • KW
  • 2015-04-07 08:53:38
Wielkanoc na zachodniopomorskich drogach
  • Foto: TV Gawex

W ciągu trzech dni świątecznego weekendu na drogach województwa zachodniopomorskiego doszło do 5 wypadków, w których 6 osób zostało rannych, 1 zginęła. Policjanci wyeliminowali z ruchu prawie 40 nietrzeźwych kierujących .

Dzięki wzmożonym działaniom policji i zwiększonej liczbie patroli na drogach tegoroczne święta przebiegały spokojnie. Na drogach naszego województwa doszło do 5 wypadków, niestety jedna osoba zginęła. Policjanci nie odnotowali większych utrudnień, a liczba zarejestrowanych zdarzeń  była  znacznie mniejsza w porównaniu do analogicznego okresu z lat ubiegłych. 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek o godz. 19.00 w Szczecinie w dzielnicy Nad Odrą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Fiat Punto młody mężczyzna  prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i wpadł w poślizg. Zjechał na chodnik i uderzył w ścianę budynku. Niestety w wyniku tego uderzenia na miejscu zginął 18- letni pasażer. Policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają teraz okoliczności tego wypadku.

Święta Wielkanocne związane są także z obyczajem oblewania wodą tzw. "Śmigusem - Dyngusem", który zawsze przypada w drugi dzień świąt. Niestety nie wszystkie osoby kultywujące tą tradycję potrafią zachować umiar i często przekraczają zwyczajowo przyjęte normy. Przesadne i spotykające się ze zdecydowanym sprzeciwem osób oblewanie wodą, z punktu widzenia prawa jest karalne. W celu zapobieżenia takim sytuacjom funkcjonariusze podejmują już od rana działania ukierunkowane na ukrócenie tego procederu i ograniczenie zachowań wykraczających poza przyjęte obyczajowo. 

Na drogach całego województwa o bezpieczeństwo dbali funkcjonariusze, którzy zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków. Była także sprawdzana trzeźwość kierujących oraz w jaki sposób przewożone były nasze pociechy.

źródło: www.szczecin.kwp.gov.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: