Siatkówka 50+

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-03-31 18:49:05
Siatkówka 50+
  • Foto: Justyna Budzisz

„Siatkarska pięćdziesiątak” to turniej piłki siatkowej mężczyzn, który został rozegrany po raz trzeci, 28 marca 2015 r. w Barwicach, gmina Szczecinek. Turniej to nietypowy, okazjonalny i na pewno jeden z nielicznych tego typu, rozgrywanych w kraju, a wszystko ze względu na wygórowane kryteria wiekowe zawodników. Otóż udział w nim mogą brać jedynie ci sportowcy, którzy ukończyli 50-ty rok życia.

W turnieju rywalizowało sześć zespołów siatkarskich, które pokazały i udowodniły, że na sport, aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia nigdy nie jest za późno. Wielu zawodników legitymowało się wiekiem powyżej 60 lat, a najstarszym zawodnikiem turnieju był 69 letni pan Bogdan Madej (Stary Chwalim). Z odrobiną zazdrości można było podziwiać kondycję oraz umiejętności uczestników turnieju. Nie wiek, ale silny charakter, wola oraz determinacja, pokazują, że życie po pięćdziesiątce może być atrakcyjne oraz zdrowe.                   

„SIATKÓWKA JAK WINO, IM STARSZA TYM LEPSZA”, to hasło tego turnieju, które w pełni oddaje atmosferę oraz emocje towarzyszące barwickim siatkarskim potyczkom.   Klasyfikacja końcowa turnieju: I miejsce Szczecinek, II miejsce Debrzno (województwo pomorskie), III miejsce Koszalin (Tornado 55+), IV miejsce Świdwin, V miejsce Barwice, VI miejsce Stary Chwalim.                                                                                                                                       

Patronat nad turniejem pełnił po raz kolejny Starosta Powiatu Szczecineckiego pan Krzysztof Lis, a organizatorem była grupa sympatyków piłki siatkowej w Barwicach

Info: Mariusz Kieling

Komentarze (1)

Mirka 2015-03-31 20:01

no proszę jacy dziarscy i usportowieni panowie!! brawo!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: