Złe warunki atmosferyczne przyczyną kolizji radiowozu

  • KW
  • 2015-03-31 15:06:18
Złe warunki atmosferyczne przyczyną kolizji radiowozu
  • Foto: TV Gawex

W poniedziałkowe popołudnie (30 marca 2015) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem policyjnego radiowozu, wyposażonego w wideorejestrator.

Do kolizji doszło około godziny 19:00 na wiadukcie, na ulicy Pilskiej w Szczecinku. Kierowca kierujący policyjnym, nieoznakowanym samochódem marki Kia, który zjeżdżał z wiaduktu w stronę ronda, niespostrzeżenie stracił panowanie nad kierownicą. W skutek tego zdarzenia radiowóz znalazł się na przeciwległym pasie i uderzył w znajdujące się tam barierki. O skutkach feralnej pogody przekonali się nasi funkcjonariusze, którzy spowodowali wczorajszą kolizję drogową(....). Funkcjonariusze byli trzeźwi, a z uwagi na rangę zdarzenia, Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku wszczął postępowania wyjaśniające - poinformowała nas Anna Matys, rzecznik prasowy KPP Szczecinek. 

Na szczęście nikomu nic się nie stało, mimo, że siła uderzenia była ogromna - samochód marki Kia oraz bariera ochronna zostały poważnie uszkodzone. 

Komentarze (9)

zenek 2015-03-31 15:51

jaki będzie tego finał ?ciekawi jesteśmy

olo 2015-03-31 15:55

Nie wolno jeżdzić po pijaku

abc 2015-03-31 18:39

Czyli niedostosowanie prędkości do warunków na drodze!

Monika 2015-03-31 18:52

Jak miło teraz poużywać sobie teraz na policjantach. jak widać to też ludzie.. :)

to ja. 2015-03-31 19:12

jak to policja mówi "nie dostosowana prędkość do warunków atmosferycznych"

internauta 2015-03-31 21:00

Mandat za nie dostosowanie prędkości do warunków. .......Faktycznie zdziwieni ze jest mokro i ślisko.

Biurowy 2015-04-01 08:04

Jestem Ciekaw ile mandatu .... bo to że powinien być wystawiony nie ulega wątpliwości ... tym bardziej że przed zdarzeniem auto należące do KPP Szczecinek nie prowadziło żadnych czynności służbowych ( czytaj. akcji, pościgu , interwencji )

Roberto 2015-04-01 10:01

jakie złe warunki? zawsze według policji to jest nie dostosowanie się prowadzącego pojazd w tym przypadku policjanta, który powinien pokryć koszty z własnej kieszeni do panujących warunków na drodze

Obywatel 2015-04-01 18:39

Ja sie pytam gdzie sa nagrania z wideorejestratora ?! Na niim wyraznie bedzie widac ile jechal kierowca oraz zachowanie na drodze w trakcie wypadku jak i przed. Moze przez telefon rozmawial ? Mamy prawo jako obywatele "zatrudniajacy" ich wiedziec jak to sie stalo i czy rzeczywiscie byla dostosowana predkosc do warunkow atmosferycznych oraz do ograniczenia predkosci do 50km/h.