KS Wielim Szczecinek w II lidze tenisa stołowego!

  • KW
  • 2015-03-31 11:29:24
KS Wielim Szczecinek w II lidze tenisa stołowego!
  • Foto: A. Biedziuk

W minioną sobotę, 28 marca rozegrana została przedostatnia kolejka III ligi tenisa stołowego. Lider rozgrywek - drużyna KS Lubczyk Dent Wielim Szczecinek walczyła na wyjeździe z Traperem Złocieniec oraz Słowianinem Sławoborze.

Jestem niezwykle zadowolony z wyników, ponieważ uzyskane one zostały w dosyć niecodziennych okolicznościach - mówi Antoni Biedziuk - kier. druż. Lubczyk Dent Wielim Szczecinek. Otóż przed przedostatnią kolejką, czyli przed najważniejszymi meczami decydującymi o naszym awansie do II ligi, lider naszej ekipy, Kamil Kiljanek, nie zważając na osiągnięcia drużyny w całym sezonie oraz rangę ostatnich spotkań, zakomunikował mi, iż z sobie tylko znanych powodów rezygnuje z dalszych występów w naszej drużynie. Fakt ten chciałbym pozostawić bez komentarza - dodaje. W jego miejsce wystąpił Andrzej Mysłowski, który spisał się znakomicie.

W pierwszym pojedynku z UKS Traper Złocieniec zwyciężyliśmy dosyć pewnie w stosunku 8:2, natomiast mecz ze Słowianinem Sławoborze to był istny horror. Mocna drużyna gospodarzy widząc osłabiony skład, postawiła wszystko na jedną kartę, próbując po raz pierwszy w sezonie pokonać drużynę lidera. I wszystko na to się zanosiło. Przy stanie 4:1 dla gospodarzy, mało kto wierzył, iż KS Wielim może jeszcze odwrócić losy spotkania i wywalczyć upragniony remis, który zapewniłby im przed dwoma ostatnimi spotkaniami awans. Kluczowe dla Wielimia punkty zdobył rewelacyjnie grający drugi stół - Stanisław Deneszewski oraz szczecinecki, rezerwowy gracz Andrzej Mysłowski, dla którego był to dopiero drugi trzecioligowy występ, który w decydującym spotkaniu pokonał Tomasza Łazowskiego 3:0, mającego za sobą występy w II lidze, zapewniając remis 5:5!

Podsumowując chciałbym pogratulować wszystkim zawodnikom, ponieważ pokazali charakter. Dzięki chłopaki, jestem z Was dumny !!! - powiedział Antoni Biedziuk. Punkty w dwumeczu zdobyli: Stanisław Deneszewski - 4,5, Henryk Dzida - 3,5 oraz Andrzej Mysłowski i Mariusz Radziński - po 2,5.

KS Wielim Szczecinek w II lidze tenisa stołowego!

Komentarze (1)

Telewidz 2015-04-01 08:38

Teraz wszystkie pieniądze klub powinien klub przeznaczyć na tenisistów , nie rozdrabniać się na jakichś kopaczy w "b" klasie , jest wynik więc trzeba go utrzymać.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: