Szczecinek i Borne Sulinowo. Trzy zatrzymania z narkotykami

  • KW
  • 2015-03-31 08:16:56
Szczecinek i Borne Sulinowo. Trzy zatrzymania z narkotykami
  • Foto: TV Gawex

Wzmożone działania mundurowych powiatu szczecineckiego, podczas minionego weekendu zakończone zostały zarzutami dla trzech mieszkańców naszego powiatu.

Do pierwszej interwencji doszło wieczorem w miniony piątek 27 marca na terenie Bornego Sulinowa. Strażnicy Miejscy z Bornego Sulinowa przekazali mundurowym trójkę młodych osób z podejrzeniem, że posiadają przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Zdecydowane działania policjantów szybko pozwoliły ustalić właściciela znalezionego przez strażników woreczka strunowego z marihuaną. 26 – letni mężczyzna przyznał się, że narkotyki należą do niego, a w trakcie dalszych czynności ujawniono u niego pozostałą część narkotyków schowanych w paczce po papierosach.

Podobny scenariusz interwencji rozegrał się następnego dnia w centrum Szczecinka. Tym razem szczecineccy mundurowi zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki VW Golf, w którym poruszały się trzy osoby. W trakcie kontroli nerwowe zachowanie jednego z pasażerów wzbudziło zainteresowanie policjantów. Okazało się, że powodem zdenerwowania przez 27 – letniego mężczyznę są posiadane przez niego, w kurtce, narkotyki. W sumie u mężczyzny zabezpieczono niewielkie ilości marihuany i amfetaminy.

Następnego dnia nienaturalne zachowanie młodej rowerzystki poruszającej się ulicami Szczecinka stało się powodem kontroli drogowej, którą podjęli policjanci w stosunku do kobiety. I w tym przypadku narkotyki, które miała schowane w kurtce 28 - letnią mieszkankę Szczecinka „parzyły.”

W wyniku wzmożonych działań szczecineccy mundurowi zabezpieczyli 2,5 gram amfetaminy i 4,5 gram marihuany. A posiadaczom felernych „zawiniątek” i woreczków zostały przedstawione zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: