Trening przed sezonem wyścigowym na 1/4 mili

  • KW
  • 2015-03-30 08:41:52
Trening przed sezonem wyścigowym na 1/4 mili
  • Foto: Paweł Napierała

W sobotę, 28 marca 2015 na lotnisku w Pile odbył się trening przed sezonem wyścigowym na 1/4 mili.

W treningu mógł wziąć udział każdy, kto przyjechał i opłacił wpisowe, jednak większość uczestników to stali bywalcy, ścigający się regularnie na dystansie ¼ mili, którzy także chcieli sprawdzić efekt swoich motoryzacyjnych, zimowych modyfikacji. 

Trening, który odbył się w sobotę nie był tylko treningiem dla uczestników - był to także trening dla organizatorów. SCS Club ze Szczecinka, który jest współorganizatorem Grand Prix ¼ mili, miał okazję przetestować swój sprzęt pomiarowy. Każdy, kto wystartował na pilskim lotnisku otrzymał wydruk z przejazdu, lecz tym razem miał na nim więcej danych, m.in.: 

  • informacje o startującym: z którego toru startował i o której godzinie, nr startowy, który to już przejazd, pojemność silnika oraz w której klasie startuje,
  • drugie pole to informacja czy jest to przejazd eliminacyjny, czy finałowy,
  • trzecie informuje o czasach przejazdu swoich i przeciwnika z drugiego toru. Znajdziemy tam informację o czasie reakcji RT, w jakim czasie pokonany został dystans 60FT (60 stóp), czas przejazdu 1/8 mili oraz czas przejazdu ¼ mili. Ostatnie dwie pozycje to łączny czas przejazdu RT+ET i prędkość na mecie,
  • ostatnie, czwarte pole dotyczy warunków atmosferycznych: temperatura, ciśnienie i wilgotność.

​Przypomnijmy, że pierwsza runda w ramach Grand Prix Polski, w wyścigu na 1/4 mili odbędzie się już 3 maja 2015 roku na lotnisku w Wilczych Laskach. 

Trening przed sezonem wyścigowym na 1/4 mili

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: