Finałowy Koncert - XVIII Festiwalu Kultury Krajów Anglojęzycznych

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-03-27 20:53:44
Finałowy Koncert - XVIII Festiwalu Kultury Krajów Anglojęzycznych
  • Foto: TV Gawex

Dziś 27.03, o godz. 17.00, w sali kina Wolność odbył się finałowy Koncert - XVIII Festiwalu Kultury Krajów Anglojęzycznych. Festiwal to trzydniowa impreza przygotowana przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Społecznych w Szczecinku, przy współpracy z Samorządową Agencją Promocji i Kultury.

Dziś podczas dwugodzinnego, finałowego koncertu na deskach szczecineckiej sceny, licznie zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół Społecznych STO, prezentując najciekawsze momenty  minionego festiwalu.

Na rozgrzewkę zagrał Boys Band, który wzbudził wielki entuzjazm wśród  zgromadzonych widzów. Następnie dyrektor Marzena Marcinkowska przywitała licznie zgromadzonych rodziców i uczniów,  wylewnie dziękując, tak przybyłym gościom  jak i organizatorom tego wydarzenia.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą i głównym organizatorem festiwalu, już po raz XVIII, jest Rafał Romanowski, pasjonat  i nauczyciel języka angielskiego w ZSS STO. Jednak organizacja tak dużego przedsięwzięcia, jak ten Festiwal, nie byłaby możliwa, bez zaangażowania  całego zespołu anglistów, jak i innych nauczycieli - podkreśliła dyr. Marzena Marcinkowska.

Festiwal trwał trzy dni i był przeglądem różnych form artystycznych wykonywanych w języku angielskim. Mieliśmy więc przegląd małych form teatralnych, przegląd piosenki anglojęzycznej, a także warsztaty taneczne i panel dyskusyjny, poświęcony wymianie kulturowej właśnie. To wszystko, w języku angielskim oczywiście. Warto także nadmienić, że w tym roku uczestnikami festiwalu byli uczniowie z Kraju Basków, którzy w tym tygodniu odwiedzili Szczecinek w ramach międzynarodowej  wymiany szkolnej.

Na finałowym koncercie o bardzo ciekawym programie, widzowie zobaczyli krótkie przedstawienie pod tytułem "Superbohater" w wykonaniu uczniów gimnazjum,  a także tańce polskie i baskijskie. Bogaty był także program wokalny, tu ze swoim anglojęzycznym repertuarem zaprezentowali się między innymi: Natalia Szczęśniak, Kasia Rucin, oraz  Magda Górecka. Natalia Jakób  zagrała na fortepianie nastrojowy utwór z filmu Amelia. Na koniec, zagrała gwiazda wieczoru, a był nią zespół Postman z Polkowic, znakomicie wykonujący covery kultowej grupy The Beatles. Widownia bawiła się świetnie do ostatniej minuty, jednak wszystko co dobre ma swój koniec i nie inaczej jest w tym przypadku. Żegnamy więc XVII festiwal Kultury Krajów Anglojęzycznych i czekamy na kolejna odsłonę tego wydarzenia, w przyszłym roku.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: