Stary Dworzec PKS szuka nowego właściciela - czy kupi go miasto?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-03-27 14:49:35
Stary Dworzec PKS szuka nowego właściciela - czy kupi go miasto?
  • Foto: TV Gawex

Należący do PKS-u, nieczynny już dworzec autobusowy mieszczący się przy ulicy Kaszubskiej, może zyskać nowego właściciela.

Jak powiedział nam burmistrz Jerzy Hardie Douglas - to bardzo ciekawa inwestycja i wartościowa działka, ale jak na razie obecny właściciel, czyli PKS nie może znaleźć nowego nabywcy. Przypomnijmy, że cena zbycia nieruchomości o powierzchni 1,3 tys. metrów kwadratowych już jest atrakcyjna wynosi bowiem 1,5 mln zł., a cena wywoławcza była wyższa o 1 mln. Teren także jest atrakcyjny, dworzec znajdował się blisko centrum, a jednocześnie nieco na uboczu, jest dobrze skomunikowany, w bliskim sąsiedztwie obwodnicy. Być może lokalni inwestorzy wciąż czekają z zakupem na dodatkową obniżkę - mówi burmistrz. Nie wykluczamy jednoznacznie, że tą działkę zakupi miasto. Zapisy w planie zagospodarowani są bardzo korzystne dla przyszłego inwestora, a działkę można przeznaczyć pod realizację różnych projektów budowlanych i biznesowych, na razie nie mamy jednak konkretnych pomysłów na jego zagospodarowanie. Takiej decyzji więc nie podejmujemy - reasumuje burmistrz Douglas.

Wielki gmach dworca na pewno trzeba będzie zburzyć, bo  jest zbyt stary i zniszczony, aby go ponownie wykorzystać, a to kolejne koszty dla przyszłego nabywcy.  Spółka PKS nie ustaje jednak  w poszukiwaniach inwestora, bo miesięczne koszty utrzymania dworca są spore, co stanowi duże obciążenie dla i tak już zadłużonego PKS-u.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: