Poszukiwania pracy zakończył zarzutami

  • KW
  • 2015-03-24 13:09:42
Poszukiwania pracy zakończył zarzutami
  • Foto: Archiwum GG

24- letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu za co grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielne popołudnie, 22 marca, dyżurny szczecineckiej komendy otrzymał informację o kradzieży pojazdu, który został pozostawiony przez właściciela na terenie jednej z firm znajdujących się przy drodze K-11. W krótkim odstępie czasu dyżurny otrzymał informację o uszkodzeniu płotu przez pojazd marki Mercedes. Mundurowi szybko ustalili sprawcę tego zdarzenia i wyjaśnili wszelkie okoliczności. 24 - letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego, znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej, w poszukiwaniu pracy udał się do jednej z firm.

Na miejscu okazało się, że brama wjazdowa jest otwarta i tym samym zasugerował się, że na terenie firmy ktoś jest. Bezrobotny oczekiwał pod zamkniętym biurem na swojego ewentualnego pracodawcę. Czas nieubłaganie mijał, a właściciel firmy się nie pojawiał, dlatego wykorzystując jego nieobecność zainteresował się samochodem dostawczym m-ki Mercedes z pozostawionymi w środku kluczykami. Mężczyzna do samochodu włożył również 3 ozdobne donice ogrodowe i udał się do pobliskiej miejscowości. W trakcie swojej przejażdżki wjechał w ogrodzenie z siatki i porzucił pojazd.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę, który bez wiedzy i woli właściciela pojazdu "pożyczył"  Mercedesa wartego ponad 10 tys. zł. Wszystkie przedmioty powróciły do prawowitego właściciela, włącznie z nieuszkodzonym samochodem. 24 - latek został przesłuchany i usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu za co grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

info: KPP Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: