Zbieranie podpisów ws. likwidacji Straży Miejskiej w Szczecinku trwa

  • KW
  • 2015-03-24 10:23:33
Zbieranie podpisów ws. likwidacji Straży Miejskiej w Szczecinku trwa
  • Foto: TV Gawex

Kongres Nowej Prawicy ciągle zbiera podpisy w sprawie referendum, dotyczącego dalszego funkcjonowania Straży Miejskiej w Szczecinku.

O tym, że wniosek w sprawie zorganizowania referendum został przyjęty przez Burmistrza Miasta Szczecinek pisaliśmy w tym artykule. Kongres Nowej Prawicy jakiś czas temu rozpoczął w związku z tym zbieranie podpisów, które pozwolą na zorganizowanie referendum. Aby się ono odbyło, potrzeba 10% podpisów osób uprawnionych do głosowania - mieszkańców Szczecinka. Przypominamy, że to około 4000 tysiące głosów, a na zebranie podpisów Kongres Nowej prawicy ma 60 dni. Później, nad wnioskiem debatować będą radni Rady Miasta Szczecinek.

Dziś, 24 marca członkowie KNP zbierali podpisy na rynku miejskim. Na ten moment zebraliśmy prawie połowę podpisów. Zostało nam jeszcze około dwóch tygodni, dlatego też będziemy teraz intensywniej pojawiać się na ulicach Szczecinka i zachęcać do złożenia swojego podpisu, aby mogło dojść do referendum - powiedział nam Łukasz Kurek z KNP. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (9)

Aneta 2015-03-24 17:01

Może gdyby podali więcej szczegółów dot.miejsca zbierania podpisów to każdy by wiedział gdzie iść.Osobiście chętnie bym się podpisała ale niestety nie wiem gdzie się udać.

internauta 2015-03-24 19:18

i to jest świetny pomysł. proponuje stanąć pod marketami w weekend i tam się same glosy nazbierają.

telewidz 2015-03-24 20:34

Moze jednoczesnie zbierac podpisy o likwidację Policji w Szczecinku , wiele mozna zaoszczędzic i wielu uszczęśliwic

redjohne 2015-03-24 20:55

ludzie ale po co to zbierać i marnować cenny wolny czas ? większość będzie przeciwna i likwidacja nie dojdzie do skutku ...

zainteresowany 2015-03-25 05:35

Nigdzie nie ma informacji gdzie można złożyć taki podpis.

kj 2015-03-25 08:25

GARSKA OSZOŁOMÓW USIŁUJE ZLIKWIDOWAĆ SM A NAIWNI(NA SZCZĘŚCIE NIELICZNI)SIĘ PODPISUJĄ.TROCHĘ STATYSTYK-CO TYDZIEŃ PONAD 100 INTERWENCJI SM WOBEC PIJAKÓW I CHULIGANÓW,CO DAJE ROCZNIE DUŻO PONAD 5000,JEŻELI SĄDZICIE,ŻE ZROBI TO POLICJA TO GRATULUJĘ NAIWNOŚCI!GDY CI CO SKŁADAJĄ PODPISY,BĘDĄ MIELI PROBLEMY Z ŁOBUZAMI,PROPONUJĘ DZWONIĆ O POMOC DO P.BETKI LUB P.PAWŁOWICZ-BYĆ MOŻE POMOGĄ???JAK DOTĄD TO TA OPOZYCJA WSZYSTKO PRZEGRYWA(MIESZKAŃCY OKAZUJĄ SIĘ MĄDRZY I ODPOWIEDZIALNI),WIĘC MAM NADZIEJĘ ,ŻE I TAK BĘDZIE TYM RAZEM.

Monika 2015-03-25 09:14

Jestem przeciwna likwidacji SM, jak coś się dzieje zawsze przyjeżdżają w kilka minut na interwencję, z nimi czuję się bezpieczniej.

Iza 2015-03-25 12:00

SM jest OK. Wystarczy spojżeć na liczbę interwencji tygodniowo. Teraz do tego doszedł monitoring, który jak go policja robiła to nie działał dobrze, a teraz są ujawniane wykroczenia z monitoringu. Jak ktoś jest porządny obywatel, to nie ma zatargów z SM. Poz.

Poz 2015-03-26 17:18

SM a ile osób tam pracuje?