Czas na pracę - Dziś XIII Środkowopomorskie Targi Pracy

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-03-19 08:13:58
Czas na pracę - Dziś XIII Środkowopomorskie Targi Pracy
  • Foto: TV Gawex

Dziś w Koszalinie odbywają się XIII Środkowopomorskie Targi Pracy - to największa tego typu impreza w naszym regionie. Na targach znajdziemy 120 wystawców i ponad 800 miejsc pracy.

 Organizatorem imprezy jest Biuro Karier Politechniki Koszalińskiej przy współpracy z  Północną Izbą Gospodarczą.  Targi rozpoczną się o godz. 10.00  na Hali Widowiskowo Sportowej w Koszalinie i potrwają  do  godz. 15.00

Podczas dzisiejszej imprezy swoje oferty  pracy oraz zasady rekrutacji zaprezentuje kilkadziesiąt firm, nie tylko z Koszalina, ale także z innych miast regionu, w tym ze Szczecinka. Co ciekawe, swoje oferty zaprezentują też firmy z Wrocławia czy Warszawy, a także pośrednicy rynku pracy, w tym RANDSTAD

Jak powiedział nam Robert Bodendorf  - prezes Północnej Izby Gospodarczej w tym roku najwięcej ofert jest z branży IT, poszukiwani są programiści, administratorzy sieci, specjaliści tel- informatyczni. Kolejna liczna grupa to branża produkcyjna, tu liczy się wykształcenie techniczne. Poszukiwani są pracownicy linii produkcyjnych i operatorzy maszyn, inżynierowie.

Na dzisiejszych targach wystawiają się też pracodawcy innych branży, w tym budowlanej, elektrycznej, a także hotelarskiej, czy gastronomicznej. Poszukiwani są pracownicy i na etat i na sezon.

Ciekawym uzupełnieniem licznych stoisk pracy, będą dodatkowe spotkania i prezentacje towarzyszące targom. PIG wraz PUP w Koszalinie przygotowała ciekawą prezentację, dla osób aktywnie poszukujących pracy. Na spotkaniu będzie się można dowiedzieć, jak się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej o pracę oraz na co, szczególną uwagę zwracają pracodawcy. Wiedza ta jest niezwykle istotna, a zaprezentują ją fachowcy, czyli dyrektorzy personalni dużych koszalińskich firm.

Swoją ofertę i narzędzia pomocne w poszukiwaniu pracy przedstawi też  Henryk Kozłowski  dyrektor PUP w Koszalinie. 

Relację z tego wydarzenia zobaczą Państwo już jutro na naszej antenie. Zapraszamy.   

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: