Kolizja na Jeziornej - używał nawigacji i zapomniał o przepisach ruchu drogowego?

  • KW
  • 2015-03-18 09:04:45
Kolizja na Jeziornej - używał nawigacji i zapomniał o przepisach ruchu drogowego?
  • Foto: TV Gawex

W środowy poranek, po godzinie 8:00 doszło do kolizji na skrzyżowaniu ulicy Jeziornej z ulicą Kościuszki.

Jak powiedziała nam Anna Matys z KPP Szczecinek, kierowca poruszający się samochodem ciężarowym z naczepą jechał do jednego z zakładów znajdujących się na ulicy Kościuszki. Jego podróż odbywała się przy pomocy nawigacji, która kierowała go przez ulice między innymi Ordona i Jeziorną. Na skrzyżowaniu ulicy Jeziornej z Kościuszki kierowca tira zamierzał skręcić w lewo z prawego pasa i podczas tego manewru zahaczył znajdujący się na lewym pasie samochód marki Seat. Trzeba przyznać, że kierowca dopuścił się kilku wykroczeń, przede wszystkim nie powinien po tej drodze poruszać się takim pojazdem, a także zajął niewłaściwy pas i stworzył zagrożenie - powiedziała nam Anna Matys. 

Na miejscu wypadku znajduje się grupa zadaniowa, która bada okoliczności zdarzenia drogowego i przeprowadza oględziny pojazdu. Kobieta kierująca Seatem uskarżała się na ból kręgosłupa, dlatego została przewieziona do szczecineckiego szpitala. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (3)

2015-03-18 11:03

Jak to kobieta,na pewno widziała włączony kierunkowskaz tira,wiadomo,że tir potrzebuje dużo miejsca na skręt myslę ,że to ta pani wcisnęła mu się pod naczepę

Bogusław 2015-03-18 11:38

Dopuszczalne jest skręcanie z innego pasa ruchu niż nakazane , gdy gabaryty pojazdu uniemożliwiają wykonanie manewru . Żenująca nieznajomość przepisów przez policję . Zgadzam się z tezą , że kierująca wjechała pod pojazd . Niestety w tym wypadku kierowcę ciężarówki uznają za winnego za brak ostrożności !

elusia 2015-03-18 18:42

a byliscie na miejscu zdarzenia ? , widzieliscie je od początku? NIe więc komentarze są zbedne .A to że kobieta siedziała z a kierownica to nic złego a wy odrazu na nią ...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: