Spożyłeś alkohol? Omijaj szczecinecki park

 • KW
 • 2015-03-16 10:17:42
Spożyłeś alkohol? Omijaj szczecinecki park
 • Foto: TV Gawex

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radni dość długo dyskutowali nad punktem obrad, który dotyczył regulaminu Parku Miejskiego.

Jednym z tematów, podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta, który zajął zebranym więcej czasu niż zakładano był punkt 16, dotyczący regulaminu korzystania z Parku Miejskiego w Szczecinku. Regulamin ten składa się z czterech punktów, a jeden z nich, trzeci zawiera także kilkanaście podpunktów, zakazujących danych zachowań w Parku Miejskim. Jeden z takich podpunktów, w trakcie trwania obrad wzbudził wątpliwości opozycji, a mianowicie zakaz przebywania w stanie nietrzeźwym oraz spożywania napojów alkoholowych. Wnioskowali oni o skreślenie słów z dokumentu przebywania w stanie nietrzeźwym, ponieważ, jak tłumaczono, w szczecineckim parku znajdują się restauracje i bary, gdzie dozwolone są sprzedaż i spożywanie alkoholu. Mieszkańcy, szczególnie w okresie letnim, chętnie spędzają tam wolny czas, bardzo często także popijając napoje "z procentami", po czym spacerkiem wracają do swoich domów przemierzając szczecinecki Park Miejski. 

Pomimo ostrej dyskusji i starań opozycji, uchwała została przyjęta w takiej formie, w której została zaproponowana. Wychodzi więc na to, że, na przykład, kiedy w słoneczny, upalny dzień, podczas spaceru, zechcemy schłodzić się zimnym piwkiem, w barze znajdującym się w Parku Miejskim, powinniśmy w nim zostać do czasu, aż będziemy pewni, że nasz stan trzeźwości jest adekwatny do regulaminu Parku Miejskiego w Szczecinku... Jednak, jak powiedział nam Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku Grzegorz Grondys, wszystko w miarę rozsądku. Jeśli strażnik zauważy osobę, która zachowuje się nieodpowiednio i jest dodatkowo po spożyciu alkoholu, ma prawo go przebadać i wyciągnąć konsekwencje. Konsekwencjami takimi może być: pouczenie, mandat karny lub skierowanie sprawy do sądu z wnioskiem o ukaranie. Przypomnijmy także, że stan nietrzeźwości to zawartość alkoholu we krwi powyżej 0,5 promila, a w wydychanym powietrzu przekracza 0,25mg. 

Poniżej przedstawiamy regulamin Parku Miejskiego w Szczecinku:

 1. Teren parku służy do wypoczynku oraz aktywnej rekreacji w miejscach do tego przeznaczonych.

 2. Granicą parku miejskiego jest brzeg jeziora Trzesiecko na odcinku od rowu melioracyjnego przecinającego ul. Kościuszki, wzdłuż ul. Kościuszki, Ordona, Mickiewicza, Szczecińskiej, Staszica i Różanej, przy której znajduje się kąpielisko.

 3. Na obszarze parku obowiązuje zakaz:

  1. zaśmiecania terenu,

  2. niszczenia i uszkadzania roślinności, w tym drzew, krzewów, trawników, bylin i kwiatów,

  3. niszczenia oraz przestawiania ławek, koszy i innych urządzeń parkowych,

  4. palenia ognisk i grillowania, pozostawiania palących się przedmiotów. Palenie ognisk i grillowanie może odbywać się wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym – po wcześniejszym powiadomieniu Urzędu Miasta Szczecinek,

  5. spożywania napojów alkoholowych z wyłączeniem miejsc, w których prowadzona jest działalność gospodarcza w tym zakresie oraz w trakcie imprez na zasadach określonych odrębnym zezwoleniem,

  6. przebywania w stanie nietrzeźwym oraz spożywania napojów alkoholowych,

  7. zażywania środków odurzających,

  8. uprawianie gier hazardowych,

  9. zachowań zakłócających spokój, odpoczynek i bezpieczeństwo innych użytkowników parku,

  10. wnoszenia i używania materiałów pirotechnicznych, wybuchowych i szkodliwych substancji chemicznych,

  11. jazdy wszelkich pojazdów, z wyjątkiem wózków inwalidzkich, rowerów, pojazdów służbowych Policji, Straży Miejskiej, Urzędu Miasta, służb komunalnych oraz pojazdów upoważnionych przez Urząd Miasta Szczecinek,

  12. używania rowerów, deskorolek i łyżworolek w sposób stwarzający zagrożenie dla innych uczestników parku.

  13. wchodzenia i kąpania w fontannach,

  14. korzystania z urządzeń i eksponatów niezgodnie z ich przeznaczeniem,

  15. prowadzenia psów bez smyczy,

  16. wywoływania hałasu,

  17. handlu i usług bez zezwolenia,

  18. umieszczania bez zgody Urzędu Miasta Szczecinek tablic, napisów, reklam oraz ogłoszeń,

  19. organizowania imprez bez wcześniejszego uzgodnienia z Urzędem Miasta Szczecinek

 4. Osoby przebywające w parku nie mogą swoim zachowaniem uniemożliwiać lub ograniczać korzystania z infrastruktury parkowej innym użytkownikom.   

Komentarze (22)

park 2015-03-16 11:55

kto to bedzie przestrzegał no prosze was.. haha Dobry kraj ale nie umienie nim zarządzać za cholere .

M 2015-03-16 13:27

Granicą parku jest brzeg jeziora. Czyli można śmiało się nawalic i iść poleżeć na materacu

bok62 2015-03-16 14:19

Punkt 6 regulaminu, w kontekście punktu piątego jest bezprzedmiotowy.To śmieszne, że na spacer np. w przerwie rodzinnego spotkania, po dwóch trzech "pięćdziesiątkach" nie będzie się można udać do naszego parku. Ciekawy jestem czy w przypadku tego punktu RM była zarzadzona dyscyplina klubowa !!!

M 2015-03-16 14:33

W PO była tam zawsze jest dyscyplina

kaczka 2015-03-16 15:23

Ale o spaniu na ławce nic nie pisza to znaczy ze mozna wypic i odpoczać

Jerzy syn Jurka 2015-03-16 16:03

Park jest miejscem powszechnie dostępnym, więc ograniczenie możliwości przebywania na jego terenie osobom w stanie nietrzeźwym należy uznać za niedopuszczalne w przypadku, gdy nie naruszają one powszechnie obowiązujących przepisów.

x 2015-03-16 16:51

W szachy też można hazardowo grać. Głąby.

mk 2015-03-16 17:09

Co za bzdury wymyślili. Masakra

JesterMad 2015-03-16 19:49

Kolejny odcinek w głównym programie wiadomości już w przyszłym maju/czerwcu, bo zacznie się robić ciepło :) zapraszam! Chore miasto i jego doktryny policyjne...

gość 2015-03-16 21:03

Ale czemu narzekacie, takich radnych wybraliście 4 miesiące temu, nieprawdaż?????

hehe 2015-03-16 21:15

dodam, ze miażdżącą większością

wkurzony mieszkaniec 2015-03-16 23:33

Wiwat PO

jarek 2015-03-16 23:33

D***asssss robi co chce po co go wybraliscie ta mafie

Monika 2015-03-17 15:14

czy nie należy zatem zakazać sprzedaży alkoholu w pubach na terenie parku, bo jeżeli ktoś tam zakupi alkohol i go spożyje na miejscu - jak ma wrócić do domu, nie łamiąc regulaminu parku?

zygo 2015-03-17 15:17

Zgodnie z ustawą każdy kto ma wydychanym powietrzu 0,5 promila alkoholu - jest pijany. Latem w piątek wieczorem, zwłaszcza w trakcie imprez organizowanych przez miasto można założyć, że pijanych w Paku jest wielu, czy każdy dostanie mandat lub upomnienie???

xx 2015-03-17 15:34

kocham to miasto - tu mi się nigdy nie nudzi

gość 2015-03-17 17:34

prohibicję w Szczecinku należy ustanowić

zino 2015-03-17 19:54

popieeeee........ło się komuś w orzechach....hahahahahaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KAZKIN 2015-03-17 21:41

Bedka i opozycja popiera chłopców o ''dziecięciej '' twarzy W parkach miejskich Łódź , Brzeg itp itd obowiązują takie regulaminy i nikt nie robi z tego problemu BRAWO RADNI CHCĘ SPOKOJNIE CHODZIĆ W PARKU - CHLAĆ WÓDĘ W SWOIM OGRÓDKU DO CZASU - JEŚLI SĄSIEDZI NIE WEZWĄ POLICJI LUB STRAŻY MIEJSKIEJ OPOZYCJA POSTAWIŁA SIĘ PO STRONIE CHULIGAŃSTWA I CHAMSTWA

konkretny 2015-03-18 08:39

wracając do pkt 5 i 6 gdy zatrzyma Cie straż miejska pod wpływem alkoholu wystarczy powiedzieć ze pilo się piwko w garażu jolce lub na wyciągu o ile będzie dostępne piwko . Kolejna luka w regulaminie wiec proste jak będą chcieli wam wstawić mandat za to ze jesteście pod wpływem alkoholu niech kierują wniosek do sadu sprawę tam wygracie bo nikt wam nie udowodni ze piłeś w domu i wyszedłeś do parku.

to ja. 2015-03-19 18:32

co do głosowania na mądrych radnych.Byłem świadkiem,znaczy słyszałem za kotarami przy wyborach jak ludzie głosowali ! a mianowicie-cytuję(nie znam nikogo, to zaznaczamy pierwszego z listy i tak powstała grupa bez radnych.PARODIA,Co niektórych znam i byłem wielce zaskoczony że startują co gorsza,się dostali!!!

kas 2015-03-21 12:43

Wojewoda powinien uchylić tym nawiedzonym radnym ten punkt uchwały. No, bo jak? Wypiję w Jolce i będę musiał frunąć ponad parkiem? Wypiję w Garage'u i co dalej? Po przyjęciu w domu gości kolacją z trunkami chcę im pokazać park. A tu Straż Miejska ze strażnikami moralności z PO cap nas za kark! Opozycję w RM uważałem za lekko oszołomiastą. Teraz wyszło, że jest na odwrót. Znów Szczecinek i to przed sezonem turystycznym skutecznie turystów odstraszył i stał się pośmiewiskiem Polski. GRATULACJE.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: