Siwy dym na Szczecińskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-03-15 18:46:18
Siwy dym na Szczecińskiej
  • Foto: TV Gawex

O pożarach kominów w Szczecinku piszemy bez mała kilka razy w tygodniu. Dziś 15.03, w okolicach godziny 13.00 doszło do kolejnego takiego zdarzenia. Dym z komina w budynku jednorodzinnym przy ulicy Szczecińskiej spowodował silne zadymienie całej ulicy.

W wyniku zawiadomienia Straży Pożarnej przez Straż Miejską o gwałtownym zadymieniu na ulicy Szczecińskiej w okolicach zajezdni autobusowej na miejsce zdarzenia wysłano dwa zastępy Straży Pożarnej. Jak powiedział nam młodszy kapitan Michał Popowicz Kiedy straż przybyła na miejsce, palenisko było już wygaszone i strażacy przystąpili do wygaszania palącej się sadzy w kominie. Z podnośnika do wnętrza przewodu kominowego podano dwie gaśnice proszkowe i piasek. Następnie strącano sadzę kominową, za pomocą szczotek  kominiarskich. Dla bezpieczeństwa mieszkańców sprawdzono także skład powietrza. Kontrola nie wykazała obecności groźnego dla zdrowia tlenku węgla. Akcja trwała w godzinach 13.30 - 15.30  i zabezpieczana była także przez Straż Miejską.

To kolejny pożar sadzy w kominie na przestrzeni ostatnich tygodni, niskie ciśnienie atmosferyczne i fatalny stan kominów sprawiają, że pewnie nie ostatni.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

Jerzy 2015-03-15 19:26

Dawno,dawno temu,kominiarze wchodzili na dachy i czyścili kominy.Teraz kominiarze zbierają do zeszytów podpisy,składają świąteczne życzenia,sprzedają kalendarze,przynoszą szczęście,pytają o zdrowie,i czynią wiele,wiele innych rzeczy,tylko nie wchodzą na dachy i nie czyszczą kominów.

Monika 2015-03-15 19:44

Ludzie nie czyszczą kominów bo to dla nich koszt. A tak przyjedzie straż i popracuje za darmo..., na koszt podatnika

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: