Dla Rafała zebrali już prawie 30 tysięcy złotych!

  • KW
  • 2015-03-14 22:59:22
Dla Rafała zebrali już prawie 30 tysięcy złotych!
  • Foto: TV Gawex

Akcja pomocy dla Rafała Głowackiego ze Złocieńca nabiera coraz szybszego tempa! Dla Rafała zebrano do tej pory około 30 tysięcy złotych, a potrzebne jest około 280 tysięcy na lek, dzięki któremu Rafał wróci do ''normalnego'' życia.

W sobotę, 14 marca odbyły się dwie imprezy dotyczące zbiórki pieniędzy na szczytny cel - pomoc choremu Rafałowi Głowackiemu. U Rafała zdiagnozowano HCV C i WZW typu B oraz marskość wątroby. Prawdopodobnie był nosicielem wirusa od urodzenia, o czym nie wiedział, bo profilaktyczne badania tego nie wykazują Gdy się dowiedział, był w takim stanie, że było już za późno - na przeszczep się nie kwalifikuje, bo jest zarażony wirusem HCV C, a leki, które obecnie przyjmuje może brać maksymalnie jeszcze przez 2 miesiące - w innym przypadku choroba może wrócić ze zdwojoną siłą. Jedynym wyjściem jest lek nowej generacji, który u 98 proc. przypadków wyeliminował skutecznie wirusa z organizmu, dając tym samym szansę na normalne życie i przeszczep. Problemem jest fakt, że lek ten jest horrendalnie drogi - przeczytaliśmy jakiś czas temu na facebooku.

Do tej pory odbyło się kilka akcji charytatywnych dla Rafała. O jednej z nich pisaliśmy tutaj. Także dzisiaj, miały miejsce dwie - jedna w Drawsku Pomorskim, która nosiła nazwę ''Polsko-Węgierski Fitness'', a druga w Złocieńcu - ''Blues nad Drawą''. Podczas imprezy sportowej w Drawsku zebrano dokładnie 1813,91 zł. Jak powiedzieli nam organizatorzy pieniądze już w poniedziałek trafią na konto Rafała. Ile zebrano dzisiaj w Złocieńcu nie wiadomo jeszcze, jednak impreza cieszyła się także sporym zainteresowaniem. W sali widowiskowej ZOKu wystąpiły dwa zespoły: z Krakowa i ze Szczecina.  Relacja z koncertu charytatywnego ''Blues nad Drawą''  już w poniedziałek, 16 marca w naszym serwisie informacyjnym ''Echa Dnia''. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: