Dzieci z przedszkola publicznego dbają o zęby

  • KW
  • 2015-03-12 10:39:48
Dzieci z przedszkola publicznego dbają o zęby
  • Foto: TV Gawex

W dniach od 16.02.2015r. do 19.02.2015r. we wszystkich grupach wiekowych odbywały się zajęcia z profilaktyki przeciwpróchniczej. O tym, jak dbać o higienę jamy ustnej dowiedziało się 150 małych podopiecznych przedszkola publicznego im. Kornela Makuszyńskiego w Szczecinku.

W ramach  Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej "Akademia Aquafresh" dzieci obejrzały film edukacyjny, "W Pastusiowej krainie" oraz wzięły udział w konkursie plastycznym "To jest bardzo ważna sprawa, zdrowe zęby to podstawa". Dzieci, śpiewały, malowały i  rysowały, a przy okazji uczyły się o tym jak ważna jest codzienna, systematyczna dbałość o ząbki,  zarówno te mleczne - jak i te stałe. Liczymy, że ta wiedza zostanie im na całe życie - powiedziała nam Anna Reimus - wychowawczyni zaangażowana w konkurs.

Zwieńczeniem całotygodniowej pracy było  uroczyste podsumowanie, podczas którego dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, wysłuchały prelekcji Pani Izabeli Rudy na temat higieny jamy ustnej i sposobu mycia zębów, rozwiązywały zagadki, brały udział w konkursach. Pani dyrektor Grażyna Herhel-Szeremeta wręczyła dyplomy i nagrody rzeczowe laureatom konkursu plastycznego. Na zakończenie wszystkie dzieci zaśpiewały zananą i lubiana piosenkę "Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda". 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Mama Anka 2015-08-26 19:40

w pełni popieram w ten program uważam, że dzieci od najmłodszych lat należy oswajać ze stomatologiem, uczyć ich jak dbać o higienę jamy ustnej i przedstawiać im konsekwencje zaniedbania zębów. My z córeczką staramy się odwiedzać panią stomatolog regularnie i kiedy zajdzie potrzeba. Bardzo sympatyczna pani z pedagogicznym podejściem do maluchów. Na początku wizyty pogawędka, kolorowe plomby, kolorowe ślinociągi i oczywiście na zakończenie nagroda a dla rodziców rachunek ;-(

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: