Złoto dla turowskiego GROMu

  • KW
  • 2015-03-12 10:08:57
Złoto dla turowskiego GROMu
  • Foto: GKS GROM TUROWO

„Bez niespodzianki” ciśnie się na usta w koszykówce żeńskiej szkół gimnazjalnych w Powiecie. Jednak przed startem zawodów w dniu 11.03.2015 nie wyglądało to tak pewnie.

Gimnazjum Publiczne w Turowie zgłosiło do rywalizacji drużynę, w którego składzie znalazły się jedynie cztery czynnie trenujące zawodniczki w GKS GROM. Do tego tylko jedna z nich z klasy drugiej, pozostałe to pierwszoroczniaczki. W drużynach szczecineckich gimnazjów nr 1 i 2 znalazły się po dwie zawodniczki z naszego klubu, również z klas pierwszych.

Piszemy o tym w takim kontekście tylko dlatego, iż świadczy to o dość niskim poziomie rozgrywek. Jeśli pierwsze klasy decydują o wynikach końcowych rywalizacji i to z taką przewagą, we wszystkich spotkaniach. Jedynie mecz Turowa z Gimnazjum nr 2 przyniósł trochę emocji, niestety tylko w pierwszej kwarcie.

Klasyfikacja końcowa:

I Miejsce      Gimnazjum Publiczne w Turowie

II Miejsce    Gimnazjum nr 2 w Szczecinku

III Miejsce   Gimnazjum nr 1 w Szczecinku

IV Miejsce   Gimnazjum w Białym Borze

Turowo zagrało w składzie:

Mincewicz Martyna, Kononowicz Magdalena, Szewczyk Karolina, Smółka Katarzyna, Schwenk Kinga, Mincewicz Milena, Lech Justyna, Wasylczyszyn Malwina.

W szczecineckich gimnazjach wyróżniły się również zawodniczki GROMu: Król Izabela, Patalas Julia, Górzyńska Karolina i Gorbacz Julia.

Wśród nietrenujących dziewcząt wyróżniło się również kilka, ambitnie i zaciekle walczących na boisku. Brawo za walkę dla wszystkich uczestniczek zawodów. Turowo podobnie jak w poprzednich latach, będzie reprezentować nasz Powiat w zawodach regionalnych. Jesteśmy pewni, że młodemu zespołowi ziemi szczecineckiej, będzie znacznie trudniej w kolejnym etapie rozgrywek.

info: GKS GROM TUROWO

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: