Sukces szczecineckich pływaków w Olimpiadach Specjalnych

• 2015-03-12 09:42:07

4 marca 2015 roku zawodnicy UKS Victoria reprezentowali Szczecinek i swój klub w XII Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych - Zachodniopomorskie w Szczecinie.

Tak, jak to było w roku ubiegłym dzieciaki i młodzież startowały na różnych dystansach oraz rozstawione były w różnych kategoriach sprawnościowych. Szczecineccy pływacy spisali się wspaniale przywożąc 18 medali oraz puchar.

Andrzej Szwaja wywalczył złote medale na dystansach 50m i 25m stylem dowolnym. Bartosz Kowalik, Filip Konefał i Kamil Witulski również wywalczyli złoto. Pozostali medaliści to: Eryk Pastuszak, Czesław Szołyga, Kasia Szwaja, Ewa Rusak i Krzysztof Krawczyk. Ponadto nasze dwie sztafety zdobyły w swoich kategoriach odpowiednio I i III miejsce. Trenerowi - Panu Przemkowi Kielingowi, ale przede wszystkim młodym pływakom za ich piękną walkę, należą się ogromne gratulacje!

info: Katarzyna Wilczyńska