Znamy laureatów 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

  • KW
  • 2015-03-11 08:41:19
Znamy laureatów 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
  • Foto: SAPIK

W dniu 9 marca w SAPiK-u przy ul. Kilińskiego 1 odbyły się powiatowe eliminacje 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, Poezji Śpiewanej i Teatru Jednego Aktora oraz Małego Konkursu Recytatorskiego.

W tych dwóch konkursach Jury w składzie: przewodnicząca Barbara Radzikowska, reprezentująca Zamek w Szczecinie - Dział Amatorskiego Ruchu Artystycznego oraz Maria Łangowska i Mieczysława Mazepa wyłoniły laureatów, którzy reprezentować nas będą w Szczecinie.

W kategorii I-III:

Jędrzej Gliszczyński - Integracyjna Szkoła Podstawowa w Szczecinku,

Maciej Łesyk - Szkoła Podstawowa w Jeleniu.

W kategorii gimnazja:

Weronika Żydałowicz - Gimnazjum nr 2 w Szczecinku.

Poezję Śpiewaną reprezentować będą uczennice Zespołu Szkół nr.1 im KEN w Szczecinku, Adrianna Szulżycka i Julia Podgórska. Również z tej szkoły Jakub Szwed został uznany za najlepszego recytatora i wraz z koleżankami jedzie podbijać serca szczecińskiej publiczności. Oprócz naszych zwycięzców są również Ci, którzy zebrali wyróżnienia:

kategoria I-III: Kolak Karolina ze Szkoły Podstawowej w Żółtnicy.

kategoria IV-VI: Julia Świątek-Brzezińska ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku oraz Berenika Tubielewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku.

Kategoria gimnazja: Adrian Bonkowski z Gimnazjum im. Ks. J. Twardowskiego w Grzmiącej.

Kategoria recytacja: Anna Czarnowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

Poziom tegorocznego konkursu był wysoki. Przewodnicząca jury stwierdziła, iż młodzież z naszych szkół mówi poprawnie, ale jest wiele talentów, które potrzebują regularnej pracy w warsztatach. Wszystkie uwagi i sugestie zostały w bardzo miłej atmosferze uważnie wysłuchane.

info: SAPIK

Znamy laureatów 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: