Sejmik Zachodniopomorski obradował w Koszalinie

  • KW
  • 2015-03-10 11:05:48
Sejmik Zachodniopomorski obradował w Koszalinie
  • Foto: TV Gawex

Dziś, 10 marca odbyła się IV Sesja Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tym razem sesje zorganizowano nie w Szczecinie, lecz w Koszalinie.

Radni sejmiku przyjęli dziś między innymi uchwalę intencyjną, apel w sprawie inwestycji bardzo potrzebnej i długo wyczekiwanej dla mieszkańców Koszalina, Szczecina, Szczecinka. Zebrani jednogłośnie potwierdzili i przegłosowali, aby zwrócić się do najwyższych władz w naszym państwie na temat budowy drogi S11. Radni wprowadzili także zmiany w budżecie, związane z inwestycjami prowadzonymi w instytucjach kultury w Szczecinie. Sporą część czasu poświęcono również tematowi wsparcia instytucji kultury w Koszalinie. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego zdecydował przekazać więcej pieniędzy na rzecz celową - ośrodki kultury w Koszalinie muszą działać bardziej na rzecz regionu.

Przewidywane jest także więcej wyjazdowych spotkań radnych sejmiku. Kolejny wyjazd prawdopodobnie będzie do Wałcza. Takie wyjazdowe sesje miałyby odbywać się co pół roku, żeby pokazać radnym życie w innych miastach województwa nie tylko to z perspektywy stolicy województwa, Szczecina. 

 Relację z obrad zobaczą Państwo na naszej antenie w środę 11.03. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: