Podpalone kosze i plaga pijanych mężczyzn, czyli tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej

  • KW
  • 2015-03-09 10:52:21
Podpalone kosze i plaga pijanych mężczyzn, czyli tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 02.03.2015 do 08.03.2015 r. strażnicy miejscy podjęli 137 interwencji w stosunku do 135 osób. W tym 27 podjętych interwencji przez strażników dotyczyło zdarzeń zarejestrowanych przez monitoring.

W dniu 06.03.2015 r. około godziny 11:20 na placu zabaw w parku miejskim strażnicy miejscy zastali dwóch mężczyzn śpiących na ławce. Obaj mężczyźni byli pijani, a w tym czasie na placu zabaw bawiły się dzieci znajdujące się pod opieką rodziców. Po interwencji patrolu mężczyźni oddalili się z placu zabaw.

W dniu 06.03.2015 r. około godziny 12:25 na ulicy 28 Lutego patrol Straży Miejskiej zauważył mężczyznę, który oddawał mocz na chodniku. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. O tej porze w tym miejscu przechodziło wiele osób, które były zgorszone jego zachowaniem.

07.03.2015 r. około godziny 2:00 z polecenia dyżurnego Straży Miejskiej patrol udał się na ulicę Wyszyńskiego, gdzie zastał dwóch mężczyzn. Jeden z nich spożywał alkohol, a drugi był bardzo wulgarny. Głośno wykrzykiwał słowa obraźliwe, zakłócając porządek publiczny. Po zakończeniu interwencji mężczyźni oddalili się.

07.03.2015 r. około godziny 4:25 z polecenia dyżurnego Straży Miejskiej patrol interweniował na ulicy Szafera w stosunku do mężczyzny, który oddawał mocz na przystanku Komunikacji Miejskiej. Zdarzenie to zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu.

08.03.2015 r. około godziny 4:20 na polecenie dyżurnego Straży Miejskiej patrol udał się na ulicę 9 Maja, gdzie zastał płonący kontener z makulaturą. Następnie patrol ujawnił kolejny podpalony kosz na śmieci przy ulicy Szewskiej. Dyżurny SM przekazał informację o mężczyźnie, który podpalał pojemniki i skierował patrol na ulicę Mariacką gdzie już płonął kolejny śmietnik. Patrol po pościgu ujął mężczyznę na ulicy Powstańców Wielkopolskich gdzie podpalił kolejny pojemnik na śmieci. Mężczyzna był nietrzeźwy, posiadał przy sobie telefon, którym nagrywał płonące pojemniki na śmieci. O podpalonych śmietnikach informowano na bieżąco Straż Pożarną. Powstałe straty oszacowano wstępnie na około 3500 zł.

W dniu 08.03.2015 około godziny 11:45 strażnicy interweniowali na parkingu przy ulicy Jeziornej. Zastali tam pijanego, leżącego mężczyznę, opartego o drzewo. Uskarżał się na bóle w klatce piersiowej, jamie brzusznej i inne dolegliwości. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała mężczyznę.

W dniu 08.03.2015 r. około godziny 13:20 na ulicy Budowlanych patrol interweniował w stosunku do mężczyzny siedzącego na chodniku przed klatką schodową. Było od niego uczuć silna woń alkoholu, nie mógł utrzymać się na nogach. Mężczyzna był wulgarny i agresywny, swoim zachowaniem gorszył dzieci, które bawiły się na podwórku. Ww został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

info: Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Szczecinku, Jolanta Siemaszko

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: