Szczecineccy policjanci zatrzymali pasera i włamywacza

  • KW
  • 2015-03-08 14:56:10
Szczecineccy policjanci zatrzymali pasera i włamywacza
  • Foto: www.szczecinek.policja.gov.pl

Szczecineccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w nocy z niedzieli na poniedziałek (1/2 marca) włamał się do samochodu osobowego. Łupem sprawcy padł sprzęt elektroniczny a właściciel straty wycenił na kwotę 2 500 zł.

W poniedziałek, z samego rana do szczecineckiej komendy wpłynęła informacja od mieszkańca naszego miasta o zaparkowanym pojeździe, który posiadał widoczne ślady włamania. Czujność szczecineckiego dzielnicowego podczas wykonywania czynności służbowych doprowadziła do zatrzymania 22- letniego pasera, który w swoim mieszkaniu posiadał sprzęt elektroniczny pochodzący z kradzieży. Mężczyźnie 5 marca zostały przedstawione zarzuty paserki, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W toku dalszych czynności kryminalni zatrzymali 21 – letniego mieszkańca Szczecinka, który felernej nocy włamał się do samochodu osobowego marki Audi, skąd dokonał kradzieży sprzętu elektronicznego. Mundurowi częściowo odzyskali mienie, które wróciło do prawowitego właściciela. Nadal trwają czynności zmierzające do odzyskania pozostałych przedmiotów. Mężczyzna złożył szczegółowe wyjaśnienia, a zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem za co grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.szczecinek.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: