Pierwsza Konferencja Media - Kościół w Koszalinie

  • KW
  • 2015-03-07 17:06:37
Pierwsza Konferencja Media - Kościół w Koszalinie
  • Foto: TV Gawex

7 marca w sobotę, nieopodal Koszalina przy Seminarium Duchownym odbyła się konferencja, w której wzięli udział przedstawiciele hierarchii kościoła i lokalnych mediów.

Głównym celem wydarzenia było to, żeby media i kościół potrafiły się lepiej porozumiewać. Zarówno o grzechach ze strony kościoła wobec mediów, jak i  odwrotnie mówił ksiądz dr hab. Józef Kloch, który od 2003 roku jest rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski. Spotkanie miało roboczy charakter, ponieważ o swoich doświadczeniach, związanych z tematami z życia kościoła mówili dziennikarze z mediów naszego regionu. Na spotkaniu obecni byli księża, którzy mieli także przeróżne doświadczenia z dziennikarzami. Wiele wskazuje na to, że ten rodzaj spotkań będzie kontynuowany. Co ważne, ta kontynuacja jest bardzo potrzebna, ponieważ tak wspólnie potwierdzili uczestnicy dzisiejszego spotkania. Zaznaczyli także, że tego typu kontaktów do tej pory brakowało.

Pomysłodawcą i organizatorem dzisiejszego wydarzenia w Seminarium był ksiądz Wojciech Parfianowicz, rzecznik prasowy Kurii Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Więcej na ten temat w poniedziałkowym, 9 marca, wydaniu "Echa Dnia" w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: