Rozmawiali o autyzmie

  • KW
  • 2015-03-07 16:19:07
Rozmawiali o autyzmie
  • Foto: TV Gawex

Dziś, 7 marca w szczecineckim Zamku odbyła się konferencja naukowa pod nazwą "Neurorozwojowe aspekty kognitywistycznej koncepcji terapii dzieci ze spektrum autyzmu”.

Obrady dzisiejszej konferencji poprowadzili między innymi Joanna Zborowska (doktorant Dolnośląskiej Szkoły Wyższej) oraz dr Mariusz Zborowski (Wydział Nauk Humanistycznych Politechniki Koszalińskiej). Patronem całej konferencji był komitet naukowy: prof. Joanna Kruk-Lasocka ( z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej), dr Arkadiusz Szczepaniak (Społeczna Akademia Nauk) oraz dr Adam Gołacz (Społeczna Akademia Nauk).

Tematem konferencji był autyzm. Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które najczęściej ujawnia się w ciągu pierwszych trzech lat życia jako rezultat zaburzenia neurologicznego, które oddziałuje na funkcje pracy mózgu. Autyzm ma wpływ na rozwój mózgu w sferach rozumowania, kontaktów socjalnych i porozumiewania się. Dzieci i dorośli z autyzmem najczęściej mają kłopoty z komunikacją w grupie i wspólnych czynnościach. Zaburzenia utrudniają im porozumienie z innymi i stosunek do świata zewnętrznego.

Celem spotkania, które odbyło się na Zamku było przede wszystkim poszerzenie wiedzy na temat autyzmu, a także omówienie technik pracy i komunikacji z dziećmi chorymi na autyzm. Jak się okazało, dzisiejsza konferencja to dopiero początek uświadamiania mieszkańców, że tak naprawdę autyzm jest "wokół nas". Już 2 kwietnia w naszym mieście obchodzony będzie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wówczas, na ulicach naszych miast, będzie można spotkać wolontariuszy, którzy będą rozdawali między innymi ulotki na temat autyzmu i po prostu uświadamiali mieszkańcom, czym jest ta choroba.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: