Siatkarze - gimnazjaliści z Silnowa w półfinale wojewódzkim!

  • KW
  • 2015-03-06 07:58:12
Siatkarze - gimnazjaliści z Silnowa w półfinale wojewódzkim!
  • Foto: Piotr Furmankiewicz

Kolejny sukces odnieśli młodzi siatkarze z Publicznego Gimnazjum w Silnowie. W dniu 2 marca 2015 roku rozegrane zostały w Połczynie Zdroju Mistrzostwa Regionu Koszalin w piłce siatkowej w ramach Gimnazjady.

Turniej miał wyłonić 2 najlepsze drużyny, które uzyskają awans do półfinału wojewódzkiego. Prawo startu w zawodach tego szczebla miały tylko ekipy Mistrzów Powiatów z naszego regionu. Do zmagań przystąpiło 6 drużyn: Gimnazjum Tychowo, Gimnazjum Darłówko, Gimnazjum Tymień, Gimnazjum Silnowo, Gimnazjum nr 6 Koszalin oraz gospodarz turnieju- Gimnazjum Połczyn Zdrój. Rywalizacja toczyła się w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Przed losowaniem rozstawiono zespoły, które w ubiegłym roku zajęły 1 i 2 miejsce, a więc Gimnazjum Darłówko (grupa A) i Gimnazjum Tychowo (grupa B). W grupie A znalazły się jeszcze drużyny z Koszalina oraz Tymienia, natomiast drużyna z Silnowa trafiła do grupy B, wspólnie z drużyną gospodarzy z Połczyna Zdroju. W swoim pierwszym meczu, ekipa z Silnowa rywalizowała z Gimnazjum Tychowo. Po bardzo dobrej grze pokonała ubiegłorocznych srebrnych medalistów w setach 2:0. W drugim spotkaniu siatkarze z Silnowa gładko uporali się z drużyną z Połczyna Zdroju w stosunku 2:0 i tym samym wygrali grupę B.

Triumf w swojej grupie oznaczał już co najmniej 2 drugie miejsce w turnieju i jednocześnie awans do półfinału wojewódzkiego Gimnazjady. Do rozegrania pozostało jeszcze spotkanie finałowe, ze zwycięzcą grupy A, którym okazała się drużyna Gimnazjum nr 6 z Koszalina. Po zaciętym i emocjonującym meczu ekipa z Silnowa uległa siatkarzom z Koszalina dopiero po tie-breaku, przegrywając w setach 1:2 i zajęła w całym turnieju znakomite 2 miejsce. Skład drużyny : Jakub Waszkowiak, Krzysztof Chełminiak, Kamil Wójcik, Michał Łesyk, Bartosz Gajewski, Wiktor Dojlida, Ryszard Dojlida, Kacper Kuźniarski, Krzysztof Starek, Arkadiusz Malarski, Mateusz Tutus. Opiekun - mgr Piotr Furmankiewicz.

info: Piotr Furmankiewicz

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: