Pierwszoklasiści już wiedzą, jak ważne jest noszenie odblasków

  • KW
  • 2015-03-05 12:07:26
Pierwszoklasiści już wiedzą, jak ważne jest noszenie odblasków
  • Foto: TV Gawex

Sala kina Wolność zapełniła się dziś dwukrotnie po brzegi. A to z powodu finału akcji ''Szczecinek - bezpieczne miasto'', którą w Szczecinku przeprowadzała Straż Miejska wraz z SAPiKiem.

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni uczniowie pierwszych klas wszystkich szczecineckich szkół podstawowych. W imprezie, która z uwagi na liczbę uczestników została podzielona na dwa etapy, wzięło udział ponad pięćset dzieci. Do akcji włączyli się także podopieczni sekcji SAPiK-u oraz uczniowie klas IE z SP nr 7 oraz kl. I A z SP nr 4.

Dziś, 5 marca na świetnie zaaranżowanej scenie w kinie Wolność zaprezentowali się najmłodsi wokaliści oraz szkolne grupy i zespoły. Nie zabrakło innych atrakcji – uczniowie przygotowali między innymi wyjątkowy pokaz mody, podczas którego zaprezentowali sposoby, jak można nosić odblaski, udowadniając, że są one nie tylko bezpieczne, ale też bardzo modne. Dzieci obejrzały także krótki spot filmowy, który pokazał, dlaczego używanie odblasków jest tak ważne. Na zakończenie spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał od organizatorów specjalne odblaski w formie breloczków i automatycznych opasek odblaskowych. 

Czas spędzony w kinie dla dzieci ze szczecineckich podstawówek był naprawdę dobrą zabawą. Mamy także nadzieję, że najmłodsi zapamiętają także fakt, że noszenie odblasków jest bardzo ważne i przede wszystkim bezpieczne. Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszego wydarzenia, a także do serwisu informacyjnego ''Echa Dnia'', w którym zobaczą Państwo relację z finału akcji ''Szczecinek-bezpieczne miasto''. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (2)

mamuśka 2015-03-05 17:56

super! fajna inicjatywa. przyda się każdemu dziecku niezależnie od wieku

lolo 2015-03-06 08:49

Fajna sprawa

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: