Fundusz ''Tratwa'' Szczecinek. Uroczyste podsumowanie programu ''Działaj Lokalnie''

  • KW
  • 2015-03-02 09:28:37
Fundusz ''Tratwa'' Szczecinek. Uroczyste podsumowanie programu ''Działaj Lokalnie''
  • Foto: Fundusz

W miniony piątek, 27 lutego w CK Zamek odbyła się uroczysta Gala ''Działaj Lokalnie'' zorganizowana przez Fundusz ''Tratwa'' Szczecinek.

Piątkowe spotkanie w Centrum Kultury Zamek w Szczecinku było doskonałą okazją do podsumowania pracy Funduszu ''Tratwa'' działającego w naszym mieście i projektu "Działaj Lokalnie'', którym fundusz koordynuje. Fundusz Tratwa Szczecinek to fundusz lokalny, który zbiera środki finansowe od darczyńców indywidualnych, firm i różnych instytucji. Ze środków tych tworzony jest budżet na finansowanie działalności społecznej mieszkańców Szczecinka, wspierania uzdolnionej młodzieży, prowadzenia ośrodka wsparcia i poradnictwa. Ważne znaczenie ma dla nich współpraca z samorządem lokalnym oraz z innymi organizacjami pozarządowymi tak krajowymi jak i zagranicznymi. Natomiast program ''Działaj Lokalnie'' realizowany jest w Polsce od roku 2000, który polega na realizowaniu konkursów grantowych, które wspierają projekty dotyczące mieszkańców i ich otoczenia.

W Szczecinku dobiegła właśnie trzecia edycja programu ''Działaj Lokalnie'', a w piątek odbyło się oficjalne jej podsumowanie. W minionym roku dzięki programowi "Działaj Lokalnie" w powiecie szczecineckim sfinansowano siedem projektów. I to właśnie o tych projektach mogliśmy usłyszeć w miniony piątek podczas uroczystej gali. Dzięki środkom z programu, zorganizowane zostały wydarzenia związane z 50. rocznicą osiedlenia Romów w Polsce przez Związek Romów Polskich w Szczecinku. Podczas gali przyznane zostało także stypendium Filipowi Słupkowskiemu. Warto dodać, że pieniądze na ten cel pochodzą z corocznej zbiórki Funduszu Tratwa ''Drużyna Świętego Mikołaja''. 

Chcielibyśmy także poinformować, że Fundusz Tratwa Szczecinek - Ośrodek „Działaj Lokalnie” w Powiecie Szczecineckim, ogłasza kolejny lokalny konkurs grantowy Programu „Działaj Lokalnie” - 2015. Celem Programu jest wyzwalanie społecznej energii i budowanie dobra wspólnego małych, lokalnych społeczności. Poprzez Program „Działaj Lokalnie” wspierane są pomysły ludzi, którzy chcą wspólnie tworzyć, rozwijać lub chronić dobro wspólne swojej społeczności Do konkursu mogą przystąpić organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu powiatu szczecineckiego (wyłączając gminę Biały Bór – ODL Koszalin). Wniosek można złożyć za pośrednictwem generatora wniosków dostępnego na stronie http://www.fl.szczecinek.pl (baner „ZŁÓŻ WNIOSEK / DZIAŁAJ LOKALNIE”) Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia 2015 r. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: