Rocznik 2003 GROMu Turowo drugi w województwie!

• 2015-03-02 08:20:46

Przez dwa dni w Turowie (28.02-01.03.2015) trwał Turniej selekcyjny rocznika 2003 Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Pod Szczecinek zjechały cztery zespoły, piątym uzupełniającym stawkę rywalizacji był gospodarz zawodów GKS GROM Turowo.

Rozegrano dziesięć spotkań, systemem każdy z każdym. Mecze trwały 4×6 minut. Celem turnieju była analiza zawodniczek rocznika 2003, które na wiosnę rozpoczną pracę w kadrze naszego województwa. Każdy zespół rozegrał cztery spotkania. GROM rozegrał dwa mecze dnia pierwszego i dwa dnia drugiego.

W pierwszym z nich, spotkaliśmy się z dobrze znanym rywalem KSKK Koszalin. Podobnie jak przed trzema tygodniami nasz zespół dość mocno skoncentrowany w obronie, nie przegrał kwarty, aby ostatecznie wygrać różnicą ośmiu oczek. Ciekawostką turnieju a zarazem miłą niespodzianką, była obecność w zastępstwie trenerki KSKK Renaty Dudek – Małgorzaty Kujawy-Janowicz, trzykrotnej Mistrzyni Polski ’81 ’83 ’85 oraz uczestniczki ME i MŚ ’83 – obecnie koszalinianki, wywodzącej się z ziemi szczecineckiej.

Kolejne dwa spotkania GROMu były mniej zacięte, zarówno w składach Wilków Morskich SP56 Szczecin jak i MKS KUSY Szczecin znajdowały się zawodniczki rocznika 2004, co na tym etapie stanowi jeszcze sporą różnicę.

Prawdziwym dreszczowcem oraz najbardziej zaciętym spotkaniem okazał się ostatni mecz turnieju. W którym to GKS GROM Turowo spotkał się z Wilkami Morskimi SP35 Szczecin. Gospodynie zawodów mocno spięte rozpoczęły tę rywalizację. Silna obrona przeciwnika zmuszała zespół Marcina Gurtatowskiego do licznych błędów. Po mocno nieudanej pierwszej kwarcie 2:12 pozostałe trzy wygrał Grom. Pomimo iż w końcówce dwukrotnie doprowadzał do remisu, to ostatecznie zawodniczki ze Szczecina wygrały jednym punktem.

info: GKS GROM Turowo