Problem ze szpitalem w Drawsku Pomorskim. Od 1 marca nie będzie tam lekarzy

  • KW
  • 2015-02-28 14:16:20
Problem ze szpitalem w Drawsku Pomorskim. Od 1 marca nie będzie tam lekarzy
  • Foto: TV Gawex

Od niedzieli, 1 marca w drawskim szpitalu nie będzie miał kto leczyć. Lekarze trzy miesiące temu wypowiedzieli swoje kontrakty tłumacząc decyzję brakami w sprzęcie, w lekach i obietnicami bez pokrycia Spółki zarządzającej placówką.

W minionym tygodniu znów zaczęło robić się głośno o Szpitalu im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim. Wszystko zaczęło się tam w listopadzie ubiegłego roku, kiedy to lekarze złożyli wypowiedzenia swoich kontraktów. Dość mamy opóźnionych wypłat i oszczędności - mówił wówczas Pan Andrzej Kawczyński, ordynator oddziału położnictwa i ginekologii w drawskim szpitalu. Lekarze narzekają na opóźnienia w wypłatach, oszczędnościach na lekach, materiałach i sprzętach. Jednoznacznie stwierdzili więc, że w takich warunkach nie da się dłużej pracować. Już w listopadzie było wiadomo, że lekarze pracowali będą do końca lutego 2015 roku. Od jutra więc kończą się kontrakty ośmiu medyków, przyjęcia do placówki zostały już wstrzymane, pacjenci zostali przewiezieni do innych placówek, a najbliższy szpital oddalony jest o 30 kilometrów.

W związku z tym, wybraliśmy się do Drawska Pomorskiego, aby porozmawiać z pacjentami, lekarzami i prezesem spółki Szpitale Polskie, która zarządza placówką. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej wizyty. Natomiast zaznaczamy, że więcej już w poniedziałek, 2 marca na naszej antenie TV GAWEX.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: