Polak ze Szczecinka zdobywcą nagrody za prasowe zdjęcie roku 2014 na Wyspach Brytyjskich

  • KW
  • 2015-02-25 08:05:19
Polak ze Szczecinka zdobywcą nagrody za prasowe zdjęcie roku 2014 na Wyspach Brytyjskich
  • Foto: Maciej Winiarczyk

Pochodzący ze Szczecinka, a obecnie mieszkający w Szkocji Maciej Winiarczyk został w zeszłym tygodniu wyróżniony nagrodą za Prasowe Zdjęcie Roku 2014 "SWNS Press Photograph of the Year 2014".

Wyróżnienie zostało przyznane przez największą niezależną agencję medialną na Wyspach Brytyjskich SWNS. Maciej otrzymał to trofeum za zdjęcie zrobione na Islandii pod koniec października zeszłego roku, przedstawiające zorzę polarną z Drogą Mleczną i poświatą z aktywnego wulkanu. Nagrodzona fotografia była publikowana na łamach większości ogólnokrajowych dzienników brytyjskich w listopadzie zeszłego roku.

Jest to już kolejny sukces pochodzącego ze Szczecinka fotoamatora, którego nocne zdjęcia były uprzednio wyróżnione przez NASA tytułem "Astronomicznego Zdjęcia Dnia" (Astronomy Picture of the Day), dwukrotnie zdobyły główne nagrody w konkursie astro-fotograficznym organizowanym przez Wydział Fizyki Uniwersytetu w Oxfordzie w latach 2013 i 2014 oraz jedną z głównych nagród w największym polskim konkursie astro-fotograficznym Astrokamera 2014 organizowanym przez Centrum Hewelianum z Gdańska. Filmy nocnego nieba wykonane przez Macieja techniką poklatkową były również wykorzystane w produkcjach programów dla kanałów BBC i The Weather Channel.

info: Maciej Winiarczyk

Polak ze Szczecinka zdobywcą nagrody za prasowe zdjęcie roku 2014 na Wyspach Brytyjskich

Komentarze (1)

trawek 2015-02-26 16:17

Kiedyś grający w Thrower Hate, gdy zagrali wygwizdano gwiazdę wieczoru - Acid Drinkers. Materia to przy nich pryszcz.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: