Wyższe kary za przekroczenie prędkości - zobacz jakie!

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-02-24 19:55:17
Wyższe kary za przekroczenie prędkości - zobacz jakie!
  • Foto: TV Gawex

Polscy kierowcy znani są z tego, że nie przestrzegają przepisów drogowych. Rząd postanowił walczyć z ich charakterem najprostszą i najbardziej opłacalną dla budżetu metodą - drastycznie podwyższając wysokość kar. Już niedługo za przekroczenie prędkości będzie można zapłacić nawet 2100 złotych.

Drastyczne wypadki, które zdarzają się na naszych drogach, jak chociażby ten spod Białego Boru z dnia 13.01.15 o którym pisaliśmy tu: http://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/8051/Wypadek-kolo-Bialego-Boru-FOTO-WIDEO. Coraz więcej mówi się o bezpieczeństwie na naszych ulicach. By wyraźnie się ono zwiększyło, trzeba jednak połączenia przynajmniej dwóch czynników: wyraźnej poprawy infrastruktury drogowej i zmiany mentalności kierowców. O ile to pierwsze oznacza dla państwa ogromne wydatki i musi być rozłożone na lata, to jeśli chodzi o kierujących, plan zakłada ich zdyscyplinowanie za pomocą drastycznej podwyżki kar. Przy okazji zyska także budżet. Opracowany przez posłów projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym będzie prawdziwą rewolucją.

Nowe przepisy wprowadzą możliwość nakładania na kierujących kar administracyjnych za przekroczenie prędkości. Zgodnie z planem polityków będzie to dotyczyć tych, których wyczyny zostaną zarejestrowane przez fotoradary. Wysokość takiej kary będzie mogła sięgać 20 proc. średniego wynagrodzenia w roku poprzedzającym wykroczenie, jeśli do złamania przepisów dojdzie poza terenem zabudowanym i 40 proc. jeśli zdarzenie będzie miało miejsce w terenie zabudowanym. W przypadku kierowcy który w danym roku został przyłapany na takim wykroczeniu czwarty lub kolejny raz, kara dodatkowo wzrośnie o 50 proc. Jak wylicza „Dziennik Gazeta Prawna”, w takim przypadku za przekroczenie dozwolonej prędkości o 51 km/h lub więcej trzeba będzie zapłacić nawet 2112, 99 zł.

Komentarze (1)

eko 2015-02-25 09:05

te kary powinny dotyczyć wszystkich kierujących,bez pokazywania immunitetu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: